Materac z pianki memory: HIT czy KIT?

Od pewnego czasu bardzo popularna stała się pianka memory. Jest to  miękka pianka poliuretanowa z pamięcią kształtu. Po ponad roku użytkowania postanowiłam napisać jak się u mnie sprawdza.

Mam grubą nakładkę na materac z pianki memory (na łóżku kontynentalnym) i właśnie tego produktu będzie dotyczyć moja ocena. Pianka memory jest również stosowana jako wypełnienie kanap i poduszek, ale ja opiszę czy na piance memory wygodnie się śpi :) Zapraszam!

pianka memory PIANKA Z PAMIĘCIĄ materac z pianki memory czy wygodnie się śpi na piance memory blog Julii JulioBlog.pl zdrowie sen kręgosłup

Pianka z pamięcią kształtu dopasowuje się do ciała.

Dlatego kładąc się na materacu pianki memory powstaje wgłębienie. Można powiedzieć że się on „wydrąża”. Wg producentów jest to fantastyczne, gdyż ciało otrzymuje odpowiednie podparcie i lepiej śpimy, ponieważ rzadziej przewracamy się w nocy… Częściowo faktycznie tak jest. Leżąc na łóżku zatapiam się w materacu, co w pewnym stopniu jest naprawdę przyjemne. Tylko że… jeśli zmienię pozycję to odkształcenie pianki do pierwotnego kształtu zajmuje trochę czasu. W końcu ma „pamięć” kształtu :-) W praktyce więc, zanim pianka zapomni swój kształt leżę obok wgłębienia w materacu. A to już niekoniecznie jest takie wygodne.

To samo z siadaniem na skraju łóżka. Pianka się wydrąża i zdecydowanie nie jest potem wygodnie ułożyć się do snu. Jeśli więc myślicie o piance memory na łóżko, to rozważcie konieczność dokupienia dodatkowego siedziska blisko łóżka.

Zdecydowaną zaletą pianki memory jest natomiast to, że amortyzuje ruchy partnera. Jeśli więc jedna osoba zmienia pozycję podczas snu, to pianka amortyzuje wstrząsy. Nie porusza się cała tak jak np: materac lateksowy. Zdecydowanie podnosi to komfort snu z partnerem.

Istotną zaletą pianki memory jest również to, że jest antyalergiczna. Jednak – jako produkt syntetyczny –  ma swój specyficzny zapach. Ciężko jest wyprać gruby materac, a nawet nakładkę na materac o wymiarach 180cm x 200 cm. Ja zdecydowanie polecam wywietrzyć piankę memory zanim będziecie w niej spać!

sen na piance memory pianka z pamięcią kształtu opinia ocena czy warto inwestować w piankę memory materac do spania JulioBlog.pl blog JuliiZdecydowane, do spania na piance memory trzeba się przyzwyczaić. Przede wszystkim dlatego, że – w porównaniu z każdym innym znanym mi materacem – (np. Kokosowym, czy właśnie lateksowym) pianka memory jest bardzo, bardzo miękka. Jest to z jednej strony wygodne, bo przyjemnie zatopić się w łóżku. Z drugiej jednak strony, jeśli jesteście przyzwyczajeni do twardszych materacy, to przestawienie się na piankę memory może naprawdę być dla Was szokiem 😉 Ja spotkałam się z opiniami, ze pianka memory jest przeznaczona dla osób o wadze nie przekraczającej 50kg. Nie wiem czy to prawda, ale warto wziąć to pod uwagę zastanawiając się nad kupnem pianki typu memory.

Pianka memory absolutnie nie nadaje się dla niemowląt. Po pierwsze jest zbyt miękka. Mam też wrażenie, że byłaby wręcz niebezpieczna.

Jeśli chodzi o poduszki dekoracyjne np: na kanapę, to myślę że pianka memory jest dobrym pomysłem. Wypełnienie pianką memory siedzisk, czy oparcia kanapy – moim zdaniem – już niekoniecznie.

Jeśli natomiast chodzi o materac do spania… Mówiąc szczerze po ponad roku użytkowania nadal nie do końca przyzwyczaiłam się do pianki memory. Planuję ją wymienić na grubą nakładkę lateksową. Zatem odpowiadając na pytanie postawione w tytule… Wg mnie pianka memory to może nie kit, ale z pewnością żaden hit.

 A co Wy sądzicie o piance memory?

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

22 komentarzy do "Materac z pianki memory: HIT czy KIT?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Sara
Gość
Sara
14 września 2017 23:06

Fajny artykuł. Ja się właśnie nad nią zastanawiam…

Berenika
Gość
Berenika
15 września 2017 13:06

Co rozumiesz przez nakładkę na materac? Jaką ma grubość? Bo może jest za cienka i dlatego Ci niewygodnie? Ja mam piankę memory i wygodnie mi się na niej śpi :) Pozdrawiam

Linda
Gość
Linda
15 września 2017 20:28

Ciekawe spostrzeżenia zawarłaś w tym artykule. Nie pomyślałałabym np o tym że na takiej piance lepiej nie siadać na skraju łóżka. Mnie się marzy taka ławka z poduszkami ustawiona w nogach łóżka jak w sypialni Claire w House of Cards :-)

Krystian
Gość
Krystian
18 września 2017 10:25

Ciekawy merytoryczny artykuł.

Marcin
Gość
Marcin
19 września 2017 19:56

Zgadzam się. Wreszcie ciekawy artykuł na temat memory-pianki niesponsorowany przez producentów. Wreszcie mówiący o wadach tego materaca.
Dodam że ja używałem memory-pianki przez pół roku ale wymieniłem. Niby spoko bo była wygodna. Jest jed no ale. Dostałem dziwnej akergii i duszności. Nie wiedziałem bo o chodzi, a po wakacjach mi przeszło. Wróciło w domu po urlopie. Połączyłem fakty… Wszystkie dolegliwości ustąpiły po wyrzuceniu tej pianki. Więc nie mogę się zgodzić że jest taka super dla alergików.
Pozdrawiam

Kuba
Gość
Kuba
5 listopada 2017 21:15

Na piance memory faktycznie dziwnie się śpi. Pewnie zależy kto co lubi ale u mnie ta pianka również się nie sprawdza.

Danuta
Gość
Danuta
24 grudnia 2017 13:38

Testuję od kilku dni materac z pianką memory 8 cm 85mm gęstość. Dziwnie, budzę się zapach mi przeszkadza. Niewygodnie się śpi tylko na plecach za wolno się dostosowuje czuje pod ciałem nierówności i wciąż się budzę. Jestem rozczarowana.

piotr
Gość
piotr
27 października 2018 20:19

Pytanie podstawowe brzmi jak długo ta pianka będzie zachowywać swoje właściwości. Czy po kilku latach będzie tak samo reagowała, czy nie będzie już nieco zapadnięta i zesztywniała. Są firmy które na materac lateksowy dają 10czy 25 lat gwarancji. Na tą piankę jak i materace z jej dodatkiem, gwarancje widzę najczęściej dwuletnią.

Ktosiu
Gość
Ktosiu
21 kwietnia 2019 22:49

Ale błagam was zmieńcie ten font bo tego się czytać nie da…

Maciej
Gość
Maciej
19 października 2019 22:54

A ja mam taki materac z pianki memory, visco, pianka z pamięcią i inne dzikie węże chuje muje. Wszystkie nazwy to ta sama pianka a spanie na niej ma jeden wielki minus o którym nikt tutaj nie wspomniał. Mianowicie pianka kumuluje ciepło w sposób mega skuteczny i jest mega gorąco! Trzeba zmienić pościel i nawet to czasem nie pomaga.

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: