Jak wybrać kolory na ścianę unikając wpadek?

Jeśli akurat się urządzacie, albo planujecie remont to jest możliwe, że ten post Was zainteresuje :)

Ja tej wiosny mam właśnie takie plany, więc pora na pierwsze decyzje kolorystyczne. Niektóre – na szczęście trafne – wybory już za mną, więc podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

julioblog.pl-wybór-farby-na-ścianę-wskazówki-porady-jak-wybrać-odcień-farby-w-sklepie-beckers-designer-lateksowa-emulsja-do-ścian

Farby Beckers Designer

Wybór koloru do wnętrz nie jest wcale ławy. Teoretycznie wiemy co nam się podoba i w czym będziemy się dobrze czuć, więc nie powinno być problemu. Jednak ja nasłuchałam się wielu narzekań znajomych dotyczących malowania. Dlatego wybierając odcienie miałam spore obawy. Efekt jest jednak świetny a dalsze działania są w planie, więc co nieco napiszę Wam co myślę o wybieraniu doskonałych odcieni farb na ścianę :)

julioblog.pl-wybór-farby-na-ścianę-wskazówki-porady-jak-wybrać-odcień-farby-w-sklepie-dulux-magnat-lateksowa-emulsja-do-ścian

Farby Dulux kolory świata oraz Magnat w sklepie

julioblog.pl-wybór-farby-na-ścianę-wskazówki-porady-jak-wybrać-odcień-farby-w-sklepie-dulux-lateksowa-emulsja-do-ścian

Farby Dulux kolory świata w sklepie

 

INACZEJ SOBIE TO WYOBRAŻAŁAM

Wiele znanych mi osób, które urządzało wnętrze narzekało, że kolor jest inny niż to sobie wyobrażały. Inny niż na próbniku w sklepie, inny niż w katalogu, inny niż na sklepowej palecie barw, a w efekcie wyszło na ścianie coś dziwnego. Jednym słowem: negatywne zaskoczenie. Mnie na szczęście udało się tego uniknąć i zaraz powiem Wam jak to zrobiłam :)

KARTECZKI KOLORÓW I WZORNIKI

Farba drukarska nie oddaje dokładnie odcienia danej farby. Na kartoniku kolor nie będzie wyglądał tak samo jak na ścianie.

Prawie. Niemal tak samo. Ale nie identycznie.

julioblog.pl-wybór-farby-na-ścianę-wskazówki-porady-jak-wybrać-odcień-farby-w-sklepie-dulux-lateksowa-emulsja-do-ścian-colours-of-the-world-wzornik

Dulux let’s colour. COLOURS OF THE WORLD. Lateksowa emulsja do ścian Dulux Kolory świata – wzornik w sklepie.

 

julioblog.pl-wybór-farby-na-ścianę-wskazówki-porady-jak-wybrać-odcień-farby-w-sklepie-dulux-lateksowa-emulsja-do-ścian-kolory

Dulux let’s colour. COLOURS OF THE WORLD. Lateksowa emulsja do ścian Dulux Kolory świata – wzornik w sklepie.

 

Dlatego wzięcie karteczki z nazwą koloru nie gwarantuje, że dokładnie ten sam odcień uzyskamy w pomieszczeniu.

Karteczka z nazwą koloru może być jednak punktem wyjścia przy planowaniu całej aranżacji, zestawianiu ze sobą barw i oswajaniu się z kolorem.

Kiedy wzięłam ze sklepu OBI karteczki koloru Dulux mogłam umieścić je na ścianie i zastanowić się przez chwilę jak z wybranymi odcieniami będę się czuć. Do wyboru jest mnóstwo kolorów, niektóre różnią się od siebie minimalnie. Przyłożyłam karteczkę do ściany w pokoju i wydawało się, że kolor wygląda idealnie!

paleta_kolorow_2014_dulux karteczki z kolorami

Paleta kolorów Dulux 2014 karteczki z nazwami koloru

Poświęciłam jednak jeszcze trochę czasu i wyszukałam ten odcień w aranżacji na stronie internetowej Dulux.

Ten sam odcień był już zupełnie inny, a wnętrze pomalowane tym kolorem wyglądało inaczej niż myślałam. Wniosek – należy zastanowić się na spokojnie nad kolorem i wziąć pod uwagę że:

  • farba drukarska naniesiona na papier próbki, to co innego niż lateksowa emulsja naniesiona na naszą ścianę,
  • każdy ma inne ustawienia monitora, więc aranżacje wnętrz nie są dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistości
paleta kolorów farb do wnętrz magnat

MAGNAT. Magia Szlachetnych Barw. Emulsja lateksowa do wnętrz – odcienie

 

PRÓBKI KOLORU W SASZETKACH

Dodatkową informacją o kolorze, zanim kupimy dużą puszkę może być próbka, lub tzw. tester koloru. Zwykle taki tester jest dostępny w cenie ok 2zł za saszetkę.  W teorii testery koloru możemy wypróbować na własnej ścianie i zobaczyć jak dany odcień będzie się prezentował. Np: forma Beckers na swojej stronie zachęca:

Farba lateksowa do ścian i sufitów Designer Colour Beckers - tester koloru próbki

Farba lateksowa do ścian i sufitów Designer Colour Beckers – tester koloru próbki

Nie jesteś przekonany, czy kolor wybrany do pomalowania ścian jest odpowiedni?
Zrób test w otoczeniu swoich mebli, domowego światła i dopiero wtedy podejmij decyzję.
Próbki koloru Beckers Designer Colour oraz Beckers Designer Kitchen & Bathroom to 50 ml farby, którą pomalujesz ok. 1 m2 ściany.
Testery dostępne są w pełnej palecie kolorystycznej linii Beckers Designer.

Jak jest w praktyce?

Po pierwsze inną sprawą jest sprawdzić kolor na małej powierzchni – a zupełnie inną mieć go na całej ścianie. Dlatego wg mnie tester koloru jest może dobrym pomysłem, ale niekoniecznie niezbędnym przy aranżacji wnętrza.

Muszę się przyznać, że ja tej opcji w ogóle nie korzystałam. Szczerze mówiąc obawiałam się, że faktyczny odcień który wybiorę może nie być na tyle kryjący żeby zamalować próbkę. Wizja prześwitującego kwadratu w innym odcieniu wcale mi się nie podobała, więc posłużyłam się innymi metodami.

KOLORY NA SIEBIE DZIAŁAJĄ

Teoretycznie to oczywiste, ale nie spodziewałam się, że ma to aż tak duże znaczenie. Jeśli dwie przylegające do siebie ściany pomalujemy rożnymi barwami, to będą rzucały na siebie cień lub barwną poświatę.

W ten sposób dwa kolory będą zmieniać nawzajem swoje odcienie. Miejcie to na uwadze zwłaszcza, jeśli planujecie odważne zestawienia: zimny – ciepły, jasny – ciemny.

Kolor, który świetnie wygląda solo, może wyglądać zupełnie inaczej w jakimś zestawieniu. Mało ciekawa barwa może zyskać ciekawy charakter przez zestawienie jej z inną, lub piękny kolor może stracić swój urok przez nieodpowiednie zestawienie. Dlatego ja wolę się trzymać sprawdzonych zestawień, które gdzieś już zaistniały w realnym świecie :) A liczę na to, że wnętrza faktycznie pomalowane różnymi kolorami zostały uwieczniona w katalogach.

KATALOGI

Przed malowaniem przeglądam katalogi, zwracając uwagę głównie na zestawianie ze sobą dwóch barw, oraz podłogi. 

Wychodzę z założenia, że aranżacje przygotowywali w końcu profesjonaliści. Poza tym w katalogu widać jak kolory wyglądają w zestawieniu ze sobą i bazą jaką przecież stanowi podłoga.

Elegancki styl otwartej kuchni

Elegancki styl otwartej kuchni. Aranżacja Dulux, ze strony Dulux

Przenieś się do krainy wspomnień

Przenieś się do krainy wspomnień. Rozjaśnij wnętrze i ciesz oko, dzięki barwom w stylu radosnych lat pięćdziesiątych. Aranżacja Dulux ze strony Dulux

 

Na dobrych aranżacjach są ustawione meble, dzięki czemu od razu widać mniej więcej jaki charakter i styl ma dane pomieszczenie.

Muszę się przyznać, że najbardziej podobają mi się aranżacje firmy Dulux. Przeglądałam sporo katalogów innych firm np: Beckers, Magnat, czy Śnieżka, ale to właśnie aranżacje firmy Dulux najbardziej mnie przekonują.

Niekoniecznie trzeba korzystać z najnowszych trendów aranżacji na rok 2015. Wiele kolorów dostępnych jest w Dulux cały czas, więc można inspirować się katalogiem z roku 2014, lub 2013 co daje sporo różnych wariacji (wszystkie aranżacje zamieszczone są na stronie jako Inspiracje)

Nowe aranżacje Dulux na rok 2015 są również ciekawe.

wypoczynek-w-miedziano-pomaranczowym-otoczeniu

Stylowy wypoczynek w miedziano-pomarańczowym otoczeniu. Stwórz relaksujący klimat salonu, zestawiając ze sobą ciepłe tony miedzianej pomarańczy z delikatnymi neutralnymi kolorami i naturalnymi materiałami. Aranżacja Dulux, ze strony Dulux

Ciepła czerwień wprowadzi życie do szarego wnętrza

Ciepła czerwień wprowadzi życie do szarego wnętrza. Zdecyduj się na odważny kontrast między dwiema sąsiadującymi przestrzeniami. Aranżacja Dulux ze strony Dulux.

Połącz neutralne odcienie z jasnymi barwami

Połącz neutralne odcienie z jasnymi barwami. Cytrynowe akcenty wniosą odrobinę życia do przytulnego salonu. Aranżacja Dulux ze strony Dulux.

 

APLIKACJA MOBILNA

Jeśli  katalog nie jest dla Was wystarczający, to z pomocą przychodzi bardzo fajna aplikacja stworzona przez firmę Dulux. Let’s colour studio VISUALIZER to łatwe i pomocne narzędzie. Wystarczy wgrać do niej zdjęcie pomieszczenia, które chcemy malować i wirtualnie pobawić się w jego kolorystyczną aranżację :)

Dulux Web Visualizer – aplikacja internetowa – to proste w obsłudze narzędzie, z pomocą którego łatwo i szybko przygotujesz wizualizację Twojego wnętrza w kolorach Dulux.

aplikacja-Dulux-Web-Visualizer-wgraj-zdjęcie-aby-zobaczyć-jak-farby-dulux-będą-wyglądały-w-toim-pomieszczeniu

Aplikacja Web Visualizer

Uważam, że Aplikacja Dulux Web Visualizer to świetne rozwiązanie. Można naprawdę się zdziwić jak bardzo kolor odmienia wnętrze domu, a aplikacja Dulux Web Visualizer daje doskonały pogląd takiej zmiany.

ZADOWOLENIE

Wybierając kolor na ścianę trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników i kierować się kilkoma informacjami jednocześnie. Ja:

  1. Wybieram zestaw kolorystyczny pomieszczenia z katalogu Dulux (lub strony internetowej gdzie są aranżacje)
  2. Sprawdzam odcień na próbniku w sklepie
  3. Jeśli to możliwe biorę próbnik do domu i przymierzam do ściany biorąc pod uwagę jakie mam światło w danym pomieszczeniu

Ekfet? Po malowaniu nigdy nie byłam zawiedziona! Wręcz przeciwnie – efekt był rewelacyjny 

Czego moim zdaniem lepiej jest unikać:

  • mieszania odcieni farby różnych firm w jednym pomieszczeniu. Różna pigmentacja, inne nasycenie koloru, oddziaływanie na siebie odcieni – to wszystko może popsuć końcowy efekt
  • nakładania nowego koloru na inny stary kolor, który potem może zmienić efekt. To tak jak w manicure – nie nakładacie przecież nowego koloru na stary.

Całe to malowanie ścian jest dla mnie bardzo podobne do malowania paznokci – mamy tylko nieco większą powierzchnię :)

Ja uwielbiam kolor i piękne barwy na ścianach są dla mnie naturalnym wyborem. Jeśli Wy macie swoje triki na malowanie wnętrz – piszcie śmiało! Chętnie czegoś się dowiem, a Wasze rady z pewnością będą pomocne dla innych :)

PS: Mam jeszcze jedną refleksję dotyczącą farb. Najlepiej kupować je w dużym markecie, gdzie rotacja jest duża i są świeże. Np. w Castoramie – Dulux Kolory Świata – Apetyczne tapas 2.5L 152411

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach

77 komentarzy do "Jak wybrać kolory na ścianę unikając wpadek?"

Powiadom o
avatar

Sortuj komentarze::   od najnowszych | od najstarszych
Saara
Gość
Saara
25 luty 2015 17:45

Bardzo ciekawy post widać że się starałaś :)
Na razie nie planuję remontu ale i tak chętnie przeczytałam!

Arnika
Gość
Arnika
25 luty 2015 20:44

Świetny blog! Piszesz ciekawie i na wiele tematów które mnie interesują.

Też jestem na etapie planowania remontu dlatego może mi poradzisz :) Podoba mi się kilka kolorów Dulux z tej serii Kolory Świata a z tego co zrozumiałam to już nimi malowałaś. Czy wystarczy dać 1 warstwę czy trzeba malować 2? Dla mnie to spora różnica w nakładzie pracy i kosztach. Bardzo proszę o odpowiedź :)

Pozdrawiam

kamila
Gość
kamila
6 lipiec 2015 11:47

Osobiście, jak wchodzę do sklepu i widzę tyle kolorów to po prostu nie wiem co wybrać, bo chciałoby się wszystko! :)

Joanna Nowak
Gość
16 sierpień 2015 22:52

Właśnie przeżywam to samo. Jestem przed remontem i mam mętlik w głowie 😉 Jednak porady Julii są bardzo pomocne :) Muszę dorwać próbki i te karteczki z kolorem.

trackback

[…] wizja to dokonały odcień na ścianie. Na ten temat rozpisywałam się już w poście pt: Jak wybrać kolory na ścianę unikając wpadek? – więc jeśli jesteście na etapie wyboru swoich odcieni, koniecznie […]

Basia
Gość
Basia
26 lipiec 2015 12:30

U nas w mieszkaniu miało być trochę zielonego i kupiliśmy farbę z mieszalnika. Nie jesteśmy do końca zadowoleni z efektu. Tragedii nie ma. Po prostu to nie do końca to. Przy następnym malowaniu weźmiemy już gotowy kolor z puszki.

Xavier
Gość
Xavier
3 sierpień 2015 22:24

Gratuluje wpisu, strasznie pomocny :) Chciałbym zapytać czy ktoś z was malował farbą dla alergików? Ostatnio trochę o niej słyszałem, że powietrze jest lepsze świeższe itp. Ale mały wybór kolorów jest z tego co wiem..

Tikkurila
Gość
Tikkurila
4 sierpień 2015 11:15

To nie prawda że farby dla alergików mają mało kolorów. Taką farbę można zrobić z mieszalnika, a ponad 12000 kolorów to mało?

Katze
Gość
Katze
5 sierpień 2015 12:54

Bardzo ważna uwaga odnośnie testerów kolorów! Mieliśmy właśnie pięć kolorów Beckersa z testerów – a jak potem się okazało, szwagierka też między innymi ‚testowała’ kolor do pokoju dziecięcego – różnice są znaczące! Co znaczy, że w praktyce, jeśli dany, dokładnie taki, a nie nieco inny odcień nam pasuje, to czeka nas niemiłe zaskoczenie. Kolor Capuccino z testera był szary, w ogóle nienasycony i smutny. O dziwo próbka w sklepie nam odpowiadała (dlatego kupiliśmy tester). Na szczęście, wspomniana szwagierka zupełnym przypadkiem też miała kilka kolorów, w tym właśnie Capuccino Beckersa w salonie (wyobraź sobie moją euforię, kiedy ten śliczny ciepły beż z jej ścian okazał się dokładnie moim pierwotnym wyborem ;)). I uświadomiła nas, że testery są, krótko mówiąc, z kosmosu wzięte, a próbki w sklepach są malowane farbą właściwą, z puszki. I praktycznie przy każdym kolorze wyjdą różnice. Na przykład mango z testera z kolei jest bardziej żółtawe niż oryginał – żółte plamki pod schodami po podmalowywaniu stanowią niezbity dowód.
Ciemniejsze, bardziej nasycone kolory do dekoracji może jeszcze przejdą, ale beż, który ma być ciepły wychodzi szary z testera – łatwo się załamać i zmienić półkę z farbami, rezygnując z, jakby nie było, generalnie bardzo dobrego jakościowo Beckersa.

maciejka
Gość
maciejka
6 sierpień 2015 17:27

Zawsze miałam problem z wybieraniem kolorów do pokoju. A to ten za ciemny, a to ten inaczej wygląda na ścianie… Osobiście uwielbiam wszystkie jasne kolory :)

Ania
Gość
Ania
10 sierpień 2015 08:42

a jest Pani zadowolona z duluxa? bo czytałam kilka opinii i niestety były negatywne, i czy orientuje się Pani który róż jest najbardziej intensywny i co by do niego pasowało (pokój dziecięcy)

Dondi96
Gość
Dondi96
20 sierpień 2015 17:50

Jeśli chodzi o farby, to mogę polecić Magnat.
Prawdą jest, że cena nie zachęca, ponieważ są to jedne z najdroższych farb na naszym rynku, jednak z opinii moich znajomych wnioskuję, że jest spokój z malowaniem ścian na kilka lat. :)

grzybek-kurka
Gość
grzybek-kurka
31 sierpień 2015 21:24

Ja jednak uwierzę, że więcej niż kilka lat, chociaż Magnata na ścianach mam od niedawna. I to prawda, że kosztują więcej, ale muszą przetrwać długo, skoro dużo tańsza opcja wytrzymuje właśnie kilka lat.

Krzysztof
Gość
Krzysztof
2 wrzesień 2015 12:43

Wybraliśmy Pustynny Szlak Duluxa i się ogromnie zawiedliśmy. Kolor był zupełnie inny niż to co na próbniku, stronie internetowej oraz naklejce na puszcze farby….

korel
Gość
korel
3 wrzesień 2015 10:22

Już nie jeden raz przekonałam się, że odcienie na puszkach i w sklepie są zupełnie inne. Zawsze lepiej wziąć coś jaśniejszego, żeby później nie żałować.

WJoy
Gość
WJoy
25 wrzesień 2015 09:53

Ja niestety często zaliczam wpadki przy wyborze kolorów :( No i zawsze inaczej odbieram dany kolor w sklepie a inaczej gdy jest już na ścianach w domu

domi
Gość
domi
28 wrzesień 2015 16:57

Bardzo fajny blog,aż chce się czytać ! Kurde właśnie tego szukałam, planujemy z mężem remont mieszkania, więc co za tym idzie pomalowanie ścian. A Twój post w tym momencie okazał się bardzo przydatny :)

olak
Gość
olak
10 październik 2015 14:53

Nie lubię wybierać kolorów farb, a to tylko dlatego właśnie, że jest ich za dużo i ciężko się zdecydować i najchętniej wzięłabym wszystkie 😀

Ashan
Gość
Ashan
11 październik 2015 15:30

Przy obecnym wyborze kolorów naprawdę ciężko się zdecydować,a kolory zwykle nie przedstawiają się tak samo n żywo jak na zdjęciu

Ashan
Gość
Ashan
14 październik 2015 22:31

Pomocne na pewno się okażą, ale moje patologiczne niezdecydowanie i wybrzydzanie i tak weźmie górę i znów nie będzie tak jak powinno 😀

Anna
Gość
Anna
9 listopad 2015 15:14

Ja wybierając kolor na ścianę sugeruję się koloryzacją mebli. Używam
różnego rodzaju i firmy farby. Najbardziej podobają mi się farby zmywalne ponieważ zawsze mogę je zmyć. Więc jeśli macie małe dzieci w domu
to wybierajcie farby zmywalne.

semi
Gość
semi
11 listopad 2015 16:54

No ja też zwykle kieruję się kolorem mebli, to raczej oczywiste, ale najlepiej pobrać paletę próbek z kolorami i w domu przykładać po kolei do ściany

bombartyzed OOO
Gość
17 listopad 2015 18:16

Bardzo ciekawy poradnik, przy remoncie na pewno skorzystam z Twoich porad :) dzięki wielkie :)

Ewa
Gość
Ewa
21 listopad 2015 10:39

ja korzystam z kreatorów kolorów, które producenci farb często udostępniają na stronach, Wygrywam zdjęcie i bawię się :-) na stronie magnat ceramic jest dużo fajnych pomocnych narzędzi.

Demis
Gość
Demis
5 grudzień 2015 11:39

Są też darmowe programy albo strony na których można zaaranżować wirtualnie wybrane wnętrze, ale to i tak pewnie nie odda efektu na żywo

skowronek
Gość
skowronek
5 grudzień 2015 18:53

Dzięki za info Demis. Nie wiedziałam, że istnieją takie pomocne stronki, akurat planuję remont więc się przyda.

Ewunja
Gość
Ewunja
29 grudzień 2015 18:20

nie mam zbyt dużego doświadczenia malarskiego :-) mam na koncie jeden remont zaledwie. Malowałam magnat ceramic, farba na ścianie wyglądała tak jak na obrazku, żadnych przykrych niespodzianek.

ewka
Gość
ewka
16 styczeń 2016 11:15

Planuję właśnie na wiosnę zmienić sobie kolor w pokoju i zastanawiam się, co wybrać. Potrzebuję czegoś jasnego.

Else
Gość
Else
19 styczeń 2016 15:47

U mnie kolory bardzo jasne niestety odpadają. Znudziły mi się no i często dochodzi do łatwego zabrudzenia. Na plus jest to że jasne ściany zwykle można łatwo zamalować albo po prostu nałożyć nowy ciemniejszy kolor.

kamilus
Gość
kamilus
7 luty 2016 11:49

zarówno moj ojciec jak i teraz ja stawiamy na śnieżkę, która jets wydajna i dobrze kryje

Bartua
Gość
Bartua
7 luty 2016 18:14

Ja uważam że kolor ścian należy wybierać pod nasze ulubione kolory, bo to my będziemy relaksować się w naszych mieszkaniach.

Zuza
Gość
Zuza
8 luty 2016 16:28

Ja korzystałam przy remoncie zarówno z próbników jak i z kreatora wnętrza. Taki kreator doskonale pomaga w doborze koloru. Zrobiłam zdjęcie pokoju, wrzuciłam na stronkę i wirtualnie sobie malowałam. Dzięki temu uwzględniłam kolor podłogi czy dodatków. Ponieważ malowałam Śnieżką korzystałam z kreatora na ich stronie. Chyba wiekszość producentów farb ma na swojej stronie coś takiego.

mysia
Gość
mysia
1 maj 2016 18:11

U mnie właśnie czas na jakieś małe zmiany, więc muszę pomału wybrać kolory i rozglądać się w ogóle za jakąś farbą.

Wandzia
Gość
Wandzia
3 listopad 2016 11:13

Nie lubię remontów, ale jeżeli muszę, to załatwiam wszystko sama lub przy asyście projektanta wnętrz. Kiedyś kupowałam firanki i farby z teściową. Nie były to dobre zakupy, ponieważ teściowa naciskała na firanki, które mi się kompletnie nie podobały, a farba wyglądała na ścianach okropnie. Ot tego czasu załatwiam sama. Planując remont pamiętajmy, że kolor farby, to tylko Wasza decyzja, bo to Wy będziecie mieszkać we wnętrzu takim, jaki sobie zaprojektujecie.

Sis
Gość
Sis
23 listopad 2016 20:31

Zdecydowanie polecam farby firmy Magnat. Bardzo dobrze trzymają się ścian, nie niszczą się po paru latach użytkowania, odporne na ścieranie i brudzenie i te kolory. Naprawdę coś pięknego :)

Renia
Gość
Renia
28 grudzień 2016 19:55

Super wpis, szkoda że nie natrafiłam na niego przed malowaniem mieszkania, to może uniknęlibyśmy z mężem niektórych poprawek ;). Malowaliśmy właśnie farbami dulux i już po ostatecznym doborze koloru jesteśmy z samej farby zadowoleni.

Ewa
Gość
Ewa
5 styczeń 2017 08:37

Hej.
Informacje bardzo przydatne podczas remontu !!!
Jestem już po wyborze koloru ścian, wybrałam aromatyczny kardamon Duluxa i jestem zadowolona, bo kolor nietuzinkowy.
Mam teraz problem z doborem koloru narożnika..nie wiem jaki kolor wybrać…czy podobny do koloru ścian tylko 2 tony jaśniejszy, czy kolor beżowy.
Wiem że do kardamonowych ścian fajnie pasuje biel…i takie też mam listwy przypodłogowe, ale nie chcę białego narożnika , podłoga zaś jest jak naturalne jasne drewno.
Proszę o podpowiedź
Pozdrawiam

To-ja
Gość
To-ja
10 styczeń 2017 11:23

Ponieważ nie mogłam zdecydować sie na odcienie farb w mieszkaniu przed malowaniem korzystałam najpierw z kreatora wnętrz. Po wybraniu kolorów kupiłam testery farb i wypróbowałam je na ścianie. Dzięki temu moje mieszkanie ma takie kolor jaki chciałam mieć. Korzystałam z testerów Śnieżki

Nelka
Gość
Nelka
10 styczeń 2017 23:02

Ja uwielbiam katalogi, można znaleźć duzo inspiracji, ja teraz przymierzam się do remontu salonu i podoba mi się kilka odcieni z magnata.

Ekspert Porta
Gość
Ekspert Porta
24 kwiecień 2017 20:08

Witam, dopasowanie kolorystyki pomieszczenia powinno przede wszystkim współgrać z charakterem osób, które będą w nim przebywały. Kolory jasne dają wrażenie czystości, przestronności i prostoty – poczucie porządku i harmonii. Dodatkowo świetnie współgrają z dodatkami takimi jak szkło, metale czy gładkie błyszczące meble. Natomiast ciemne barwy niewątpliwie dodają wnętrzom klasy i elegancji.
W połączeniu z innymi – wyrazistymi barwami jak np. intensywna czerwień czy turkus,
podkreślają designerski wystrój pomieszczenia.
Pozdrawiam
Ekspert Porta

Kasia
Gość
Kasia
11 listopad 2017 14:45

ja kiedyś korzystałam z testerów. Moim zdaniem to jest mega sprawa, ale oczywiście każdy ma swoje zdanie i swoje racje. 😀 Ostatnio mi się udało, bo okazało, że Magnat (lubię ich farby) ma promocję i jak się zamówi ileś tam testerów to jest darmowa przesyłka. Dla mnie bomba. Lubię przede wszystkim porównać kolor przy świetle sztucznym i naturalnym… Zamówiłam chyba z 5 kolorów hahahah też mnie poniosło. Ostatecznie wybrałam „tygrysie oko”, wygląda zjawiskowo na ścianie. Pozdrawiam

Tosia
Gość
2 marzec 2018 07:20

Hmmm… Niedługo zaczynam malować pokój, i będę łączyć farbę z tapetą, więc
1.wziełam próbkę tapety ze sklepu
2.wzielam kilka próbek farb,które mi się podobają, na kartkę przyklejłam kawalek tapety, a malą powierzchnie kolo niej pomalowalam farbą 😉

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: