Podróż autostradą A4 Katowice – Korczowa

W tym tygodniu podróżowałam autostradą A4 z Katowic do Przemyśla. Zgodnie z planem, autostrada ma się ciągnąć aż do przejścia granicznego z Ukrainą – Korczowa. I pomimo tego, że w chwili obecnej autostrada A4 nie jest jeszcze w pełni ukończona, to komfort jazdy co kilka miesięcy znacznie podwyższa się. Jeśli kiedykolwiek podróżowaliście w stronę wschodniej Polski mijając Brzesko i Bochnię z pewnością wiecie o czym mówię – pamiętacie tamte korki. Teraz na prawdę bardzo przyjemnie jest jechać non stop autostradą A4 od Katowic, omijając Kraków przez obwodnicę a potem – dalej autostradą aż do Tarnowa, czyli aż 168km bardzo komfortowej podróży!

autostrada_a4_julioblog.pl_korczowa_2

Autostrada A4 do przejścia granicznego z Ukrainą – Korczowa, na odcinku między Tarnowem a Rzeszowem

Na prawdę zawsze gdy tylko jadę autostradą i widzę jakiś nowy odcinek bardzo się cieszę :) Bo czy to nie wspaniałe, że Polska rozwija się na naszych oczach, czego tak namacalnym przykładem są właśnie nowe drogi? Przyznam szczerze, że zawsze na autostradach najbardziej podobają mi się węzły i mosty, takie jak np ten:

autostrada_a4_julioblog.pl_korczowa_3

Autostrada A4 do przejścia granicznego z Ukrainą – Korczowa, na odcinku między Tarnowem a Rzeszowem

Odnoszę wrażenie, że ilekroć podróżuję do Przemyśla co kilka miesięcy jadę szybciej i wygodniej właśnie dzięki temu że autostrada wydłuża się. Warto dodać, że na razie cały odcinek którym jechałam od Krakowa jest jeszcze bezpłatny. A autostrada zupełnie puściutka, o czym możecie się przekonać z moich zdjęć wykonanych około południa :)

Autostrada A4 do przejścia granicznego z Ukrainą - Korczowa

Autostrada A4 do przejścia granicznego z Ukrainą – Korczowa

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

4 komentarzy do "Podróż autostradą A4 Katowice – Korczowa"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Łukasz
Gość
Łukasz
15 października 2014 22:25

Mam pytanko do autora – Jak myślisz co będzie dalej?

trackback

[…] byłam w Przemyślu. Dojechałam tam nowym odcinkiem autostrady A4, o czym pisałam już w poście Podróż autostradą A4 Katowice – Korczowa, jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia i dowiedzieć się co sądzę o autostradzie to […]

żasta
Gość
żasta
17 sierpnia 2015 18:20

Jeżeli chodzi o mnie to podróżuję tą drogą średnio 2 razy w tygodniu, więc też mogę powiedzieć, że zmiany ciągle są wprowadzane. Komfort korzystania oceniam bardzo dobrze, ruch także jest płynny o ile nic go nie zakłóci 😀

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: