Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – recenzja książki

Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! to książka GENIALNA, która powinna być włączona do kanonu obowiązkowych lektur szkolnych!

Wcale nie żartuję.

Poradnik jest napisany fantastycznym językiem, pięknie wydany i dopracowany w każdym szczególe. Widać, że Magdalena Kanoniak – autorka książki jest nie tylko specjalistką w swojej branży, ale również osobą wszechstronnie utalentowaną :)

radzka radzi tobie dobrze w tym magdalena kanoniak poradnik modowy

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdalena Kanoniak

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! to wydanie pełne praktycznych, bardzo konkretnych porad dotyczących ubierania się niezależnie od sylwetki, wzrostu, wieku, stylu i okazji. Nie znajdziemy w nim trywialnych, znanych każdej z nas pseudo-porad pseudo-stylistki w stylu: kup sobie trencz, nie noś czerni, obcasy wydłużają nogi.

Magdalena Kanoniak radzi konkretnie jaki trencz wybrać dla jakiej sylwetki, w jakim kolorze i długości, oraz do czego będzie pasował.

Jeśli chodzi o czerń – która jest chyba jednym z ulubionych tematów osób zajmujących się modą w Polsce – to Magdalena Kanoniak pisze, jak i z czym nosić czerń, zamiast bez sensu wojować (jak Monika Jurczyk – Bądź boska. Osobista stylistka radzi – recenzja książki Moniki Jurczyk) o wyrzucenie jej z szafy.

radzka radzi tobie dobrze w tym magdalena kanoniak rozdział trencz krótka skórzanakurtka

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdalena Kanoniak

W tej recenzji nie będę po kolei omawiać wszystkich rozdziałów poradnika, tak jak robiły to niektóre blogerki, ponieważ nie ma to być suchy opis faktów, tylko moja osobista ocena. Chociaż oczywiście do poszczególnych obszarów książki się odniosę :)

PSYCHOLIGIA KOLORU I HISTORIA MODY

Krótki powrót do przeszłości, jest bardzo ciekawy. Jak to się stało, że od sztywnych gorsetów i krynolin przeszłyśmy do noszenia ubrań sportowych na co dzień? Przeczytamy i ZOBACZYMY w książce. Magdalena Kanoniak – prowadząca popularny kanał na youtube rozumie doskonale, że żyjemy w kulturze obrazkowej i nudne wielostronicowe wywody nikogo nie interesują. Dlatego każdy fakt jest opisany krótko, zwięźle i zilustrowany.

julioblog.pl-recenzja-książki-radzka-radzi-tobie-dobrze-w-tym-magdalena-kanoniak-historia-mody-XX-wieku-w-pigułce

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdalena Kanoniak

Rozdział na temat psychologii koloru udowadnia, że moda to nie jest jakaś nieistotna sprawa, tylko część życia każdego z nas, a nawet element kultury.

Oprócz treści i formy książki, podoba mi się również styl, którym napisany jest poradnik. Uważam, że Magdalena Kanoniak zachowała doskonałą równowagę pomiędzy mówionym stylem swoich filmów a słowem pisanym.

julioblog.pl-recenzja-książki-radzka-radzi-tobie-dobrze-w-tym-magdalena-kanoniak-kolory-psychologia-kolurów

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdalena Kanoniak

Dla porównania np: pierwszy poradnik tak popularnej ostatnio Moniki Jurczyk napisany jest infantylnym językiem, który po prostu mnie razi. Bądź boska. Osobista stylistka radzi – recenzja książki Moniki Jurczyk. Jestem ciekawa, czy Monice udało się popracować nad stylem pisania przy drugiej książce (właśnie ją kupiłam).

Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! & Answear.com

Uważam,  że rewelacyjnym pomysłem było podjęcie współpracy stylistki z multibrandowym sklepem Answear.com. Dzięki temu książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! pełna jest KONKRETNYCH przykładów ubrań, dla każdej z kobiecych sylwetek.

Nie rozumiem zarzutów, że to niestosowne. We współczesnym świecie takie wpółprace są korzystne dla obu stron i zupełnie normalne. Spotkałam się z krytyką, że w książce wszystkie ubrania są podpisane: Dostępne na answear.com. Nie widzę w tym nieczego niestosownego. Wyobrażam sobie ile autorka musiała włożyć pracy w to, aby znaleźć dokładne przykłady ubrań, konkretnych firm. Dzięki książce Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! mogę od razu kupić rzeczy idealnie pasujące do moich kształtów! Przyjemny bonus jest taki, że do książki dołączony jest kod rabatowy100zł zniżki na zakupy w sklepie Answear.com

Sądzę że to unikatowy atut tego modowego poradnika! Powiem nawet więcej – chętnie poczytałabym aktualizacje, gdyż pewne ubrania prezentowane w książce są już niedostępne.

TYPY KOBIECYCH SYLWETEK U MAGDALENY KANONIAK

Magdalena Kanoniak nie musiała wcale wymyślać swoich typów sylwetek – oparła się na znanym podziale na gruszka, klepsydra, sylwetka modelkowa, jabłko oraz sylwetka ultrakobieca i… rewelacyjnie je opisała.

julioblog.pl-recenzja-książki-radzka-radzi-tobie-dobrze-w-tym-magdalena-kanoniak-typy-sylwetki-rodzaje-sylwetek

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdalena Kanoniak

 

Rewelacyjnie, czyli bardzo dokładnie – biorąc pod uwagę np. taki aspekt jak różnice wzrostu, co często – nie wiedzieć czemu – jest przez stylistki ignorowane. Wiadomo, że przy niższym lub wyższym wzroście ten sam rozmiar prezentuje się już inaczej i trzeba zastosować pewne sztuczki :) Np: dla mnie fakt, że proporcje sylwetki trzeba badać w odniesieniu do ramion, a nie do biustu był prawdziwym objawieniem!

Znów odniosę się do klasyfikacji sylwetek Moniki Jurczyk, bo jej książka była reklamowana właśnie jako objawienie.

Stylistka opracowała własną klasyfikację i na potrzeby marketingowe nazwała je: S, Y, L, W, E, T, K, A, O (sylwetka osa). Podział ten jest ciekawy, ale za mało w nim konkretów dotyczących doboru ubrań, przynajmniej w pierwszej książce.

julioblog.pl-zakupy-julii-poradniki-modowe-recenzja-książki-recenzje-książek-obie-dobrze-w-tym!-–-Magdalena-Kanoniak--Bądź-boska.-Osobista-stylistka-radzi-–-recenzja-książki-Moniki-Jurczyk

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdalena Kanoniak i książka Bądź boska. Osobista stylistka radzi – Monika Jurczyk.

Porównanie Książki Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdaleny Kanoniak i poradnika Bądź boska. Osobista stylistka radzi – Monika Jurczyk jest nawet zbyteczne, ponieważ poradnik Radzki jest o lata świetlne bardziej dopracowany treściowo, graficznie i pod względem wydania aniżeli rozreklamowana w mediach mainstreamowych książka Moniki Jurczyk.

Mogłabym jeszcze długo pisać o zaletach poradnika Magdaleny Kanoniak, ale radzę Wam po prostu go przeczytać! :)

julioblog.pl-recenzja-książki-radzka-radzi-tobie-dobrze-w-tym-magdalena-kanoniak-typy-sylwetki-rodzaje-sylwetek basics podstawy garderoby złota 13 radzki magdaleny kanoniak

Książka Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – Magdalena Kanoniak

Dlaczego?

Ponieważ jej książka wygrywa z każdym innym poradnikiem modowym, który do tej poro czytałam! Było ich sporo – część kompletnie zapomniałam bo – w ogóle na mnie nie wpłynęły.

Niektóre tytuły które pamiętam to np:  Trinny i Susannah. Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny. Przereklamowana książka o szumnym tytule nie wnosząca nic do mojego modowego życia (ok 40zł). Inny poradnik, który wprawdzie pamiętam, choć czytałam go aż 4 lata temu to: Ubierz się stylowo i modnie w uśmiech – Izabela Jabłonowska. Strasznie długi i niestety nudny (ok. 50zł). Stąd utkwił mi w pamięci.

calkowita-przemiana-zmien-swoje-zycie-w-24-godziny trinny susannah okładka poradnika modowego

Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny

Ubierz się w uśmiech Jabłonowska Izabela

Ubierz się stylowo i modnie w uśmiech – Izabela Jabłonowska

Wielu innych poradników po prostu nie pamiętam bo były niestety odtwórcze. i

Natomiast książka Magdaleny Kanoniak jest moim zdaniem obowiązkową lekturą każdej kobiety niezależnie od wieku.

Wracając do mojego pomysłu, aby poradnik Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! znalazł się na liście lektur szkolnych…

Sądzę, że ubierać się tak, aby dobrze wyglądać i dobrze się czuć, a w dodatku stosownie do okoliczności, jest równie istotne w życiu jak tabliczka mnożenia.

A może nawet bardziej!

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

8 komentarzy do "Radzka radzi: Tobie dobrze w tym! – recenzja książki"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Emilia
Gość
Emilia
29 styczeń 2015 19:55

Wow świetna recenzja! Czytałam kilka recek tej książki aleTy piszesz najfajniejszym stylem 😀

Joanna Nowak
Gość
29 styczeń 2015 20:30

Może ktoś z Ministerstwa Edukacji Narodowej przeczyta Twój wpis i rozważy argumenty. Było by dobrze :)

Ubranie stosowne do okoliczności jest mega ważne. Świadczy o tym na przykład wczorajsze oburzenie że Michelle Obama nie włożyła chusty podczas wizyty w Rijadzie, całata dyskusja czy to prostes czy faux pa…

Ja z kolei często spotykam kobiety które pod białą koszulę albo co gorsza przezroczystą białą bluzkę wkładają biały biustonosz.
Jest to mega nieprofesjonalne. Wręcz wulgarnie!
Czy kobiety tego nie rozumieją?
Równie dobrze mogłyby paradować w samym biustonoszu bo efekt wszystkiego widocznego wszystkie jest taki sam. No ale tak się przyjęło.

Twój postulat aby wprowadzić lekcje mody do szkół wcale nie jest przesadzony. Popieram!

bereniq
Gość
bereniq
29 styczeń 2015 21:31

Muszę przeczytać tą książkę. Już o niej słyszałam ale jakoś mi się nie składało. Ale skoro tak zachęcasz i sądząc po zdjęciach musi być świetna :)

trackback

[…] w książce Magdaleny Kanoniak Radzka radzi: Tobie dobrze w tym!  było dokładnie odwrotnie i stylistka – dzięki współpracy z answear.com podawała […]

Steff
Gość
Steff
13 luty 2015 11:36

Mam tą książkę :) Uwielbiam Radzkę!

Bardzo podoba mi się jej styl i oglądałam wszystkie jej filmiki. Jak tylko się dowiedziałam że wydaje książkę to oczywiście musiałam kupić i muszę powiedzieć że warto! Jest pięknie wydana. Taka właśnie radzkowa :) Super! Byłam nawet na spotkaniu autorskim w Katowicach :)

trackback

[…] Mniej radykalną wizję szafy prezentuje Magdalena Kanoniak – stylistka znana bardziej jako Radzka, autorka książki pt: Radzka radzi: Tobie dobrze w tym. […]

Gosia
Gość
Gosia
7 lipiec 2015 16:21

Moim zdaniem warto dobierać ciuchy do naszej figury. Najważniejsze, żeby czuć się dobrze, ale nie zapominajmy, że patrzą na nas inni.

Misia
Gość
Misia
8 wrzesień 2015 21:29

Świetna książka. Radzka jest świetna! Znacie może jeszcze jakieś tego typu ksiązki, które poruszają temat jak się ubrać? 😀 oczywiście musi być napisana w odpowiednim języku :)

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: