Butelka z filtrem KOR NAVA – czy warto ją mieć?

Jedna z rzeczy, z którą nie rozstaję się gdziekolwiek jestem to butelka z filtrem KOR NAVA. Z tego wpisu dowiecie się dlaczego moim zdaniem jest świetna i czy filtrowana woda się opłaca.

To, że czysta woda jest niezbędna i należy ją pić codziennie nie ulega wątpliwości. Ja stawiałam zwykle na wodę butelkowaną. Promowana jako zdrowa, pyszna i dodająca witalności była nieodłącznym elementem mojej diety. Wypijałam zwykle ok. 1,5 litra wody, czyli jedną butelkę dziennie, co w skali miesiąca przekładało się na jakieś 5 zgrzewek wody. Oczywiście trzeba było je kupić i przetransportować do domu. Łącznie prawie… 50kg!

Kiedy teraz o tym piszę, wydaje mi się to dość kuriozalne. Ale co zrobić kiedy surowa woda z kranu nie nadawała się w Polsce do picia? A gdy okazało się, że jest czysta i bezpieczna – nie odpowiadał mi jej smak bo jest mocno chlorowana. Dlatego właśnie zainteresowały mnie butelki z filtrem KOR NAVA, które filtrują wodę z kranu i poprawiają jej smak (polska strona ze sklepem internetowym korwater.pl).

butelka-filtrujaca-wode-kor-nava-sport-butelka-na-wode-filtry-kor-nava-filtry-z-organicznych-lupin-kokosowych-filtr-weglowy-z-kokosa-2-sztuki-45zl-julioblog-pl-blog-julii-czy-warto-kupic

Butelka KOR NAVA SPORT z tworzywa Tritan™ wolna od BPA (89zł), oraz Filtry do butelek KOR NAVA wykonane z naturalnych łupin organicznego orzecha kokosowego (45zł).

DLACZEGO AKURAT KOR NAVA?

Na rynku jest kilka butelek z filtrem, ale KOR NAVA zwróciła moją uwagę z dwóch powodów: materiału z którego została wykonana, oraz ekologicznego filtra.

Po pierwsze KOR NAVA wykonana jest z tworzywa Tritan™. Ma ono praktycznie takie same właściwości jak szkło, a przy tym jest dużo lżejsze. Tritan™ nie wchodzi w reakcje z wodą, nie zawiera niebezpiecznego BPA, a pod wpływem ciepła nie wydziela szkodliwego bisfenolu A. Biorąc pod uwagę jak dużo wody wypijam w ciągu dni, miesięcy i lat tworzywo, z którego została wykonana butelka było to dla mnie ważne. Materiał Tritan™ jest też trwały. Pomimo intensywnego użytkowania swojej butelki KOR NAVA nie zauważyłam na niej nawet zarysowań.

Po drugie filtr do butelek KOR NAVA wykonany jest z naturalnych łupin orzecha kokosowego. Zaskoczyło mnie to, ponieważ nie spotkałam się z takim zastosowaniem kokosa. Tymczasem filtry KOR NAVA wykonane są z organicznych skorup kokosowych i spełniają wszystkie normy. Co więcej – jak przeczytałam na stronie – nawet przekraczają normy NSF 42 pod kątem zapachu i zawartości chloru w wodzie z kranu. Wcześniej bardzo zwracałam uwagę na smak butelkowanej wody, więc pozbycie się chlorowego smaku wody z kranu bardzo mnie przekonało.

naturalny-filtr-weglowy-z-lupin-orzecha-kokosowego-filtr-do-wody-z-kokosa-filtrowanie-wody-lupinami-orzecha-kokosowego-julioblog-pl-blog-julii-filtry-do-wody-filtr-kor-nava-naturalny

Filtr KOR NAVA Repacement Filter do butelek KOR NAVA wykonany z naturalnych łupin organicznego orzecha kokosowego.

Filtr montuje się w butelce KOR NAVA w błyskawiczny i intuicyjny sposób (co zobaczycie na zdjęciu poniżej). W tym momencie istotne jest, że faktycznie działa. Woda z kranu smakuje naprawdę dobrze. Fakt, że przy pierwszych łykach musiałam się przyzwyczaić do innego smaku niż moja ulubiona woda butelkowana. Jednak już po wypiciu pierwszej porcji wody z butelki KOR NAVA woda butelkowana wydała mi się jakaś… dziwna. Dlatego obietnicę producenta jakoby filtr pozyskany z kokosa oczyszczał wodę i pozbawiał ją chlorowanego smaku uważam za spełnioną!

Moja wersja butelki to różowo-szara KOR NAVA SPORT, która kosztuje 89zł. Butelka ma pojemność 700ml co jest jak dla mnie idealne. Jest dość spora ale nie na tyle duża aby jej transportowanie było problematyczne. Tak się składa, że butelka KOR NAVA SPORT pasuje też do mojego uchwytu na bidon w rowerze :) Do tego ma zawieszkę i jest naprawdę wygodna!

butelka-filtrujaca-wode-butelka-na-wode-z-filtrem-weglowym-przenosny-bidon-oczyszczajacy-wode-kor-nava-z-filtrem-weglowym-z-lupin-orzecha-kokosowego-julioblog-pl-blog-julii-opinia-ocena

Butelka KOR NAVA SPORT z tworzywa Tritan™ wolna od BPA (89zł). Łatwo ją odkręcić w celu napełnienia i założenia filtra węglowego KOR NAVA. Filtr KOR NAVA Repacement Filter do butelek KOR NAVA wykonany z naturalnych łupin organicznego orzecha kokosowego.

KOR NAVA SPORT BUTELKA NA WODĘ. Masz duszę sportowca.

Kiedy ciężko trenujesz, organizm traci wodę. KOR Sport jest technicznie zaprojektowana sportowa butelka w celu optymalizacji hydratacji podczas ćwiczeń. W wygodny dla Ciebie sposób, jednym kliknięciem przycisk wysuwa praktyczny dziobek. Nie musisz go gryźć, nie musisz przechylać, ani dotykać narażając na zarazki. To takie proste! Sport Easy Flow to wylewka, która umożliwia szybki przepływ wody do Twojego organizmu i pozwala zaoszczędzić energię na treningu. Pojemność butelki: 700 ml. Butelka ma komorę na filtr, ale nie posiada filtru w zestawie, jak model NAVA.

Filtry KOR Nava (2 sztuki) do butelki filtrującej wodę KOR NAVA (NSF-42)

Filtry KOR Nava (2 sztuki) do butelki filtrującej wodę KOR Nava. Filtry te są wykonane z organicznych skorup kokosowych i zapewniają do 3 miesięcy (ok. 180 litrów) czystej, filtrowanej wody. Spełniają bądź przekraczają one normy NSF 42 pod kątem smaku, zapachu i zawartości chloru w wodzie z kranu. Do użytku wyłącznie z wodą pitną.

Materiał wykonania: Węgiel aktywowany z naturalnych łupin orzecha kokosowego.

kor-nava-filtry-do-wody-filtr-weglowy-weglowe-filtry-do-filtrowania-wody-filtr-kokosowy-z-kokosa-filtr-z-lupin-orzecha-kokosowego-do-wody-normy-nsf42-ekologiczny-naturalny-filtr-do-wody

Filtr KOR NAVA Repacement Filter do butelek KOR NAVA wykonany z naturalnych łupin organicznego orzecha kokosowego. Opakowanie w cenie 45zł zawiera dwa filtry, które wystarczają na przefiltrowanie 180 litrów wody z kranu.

ZALETY BUTELKI KOR NAVA MOIM ZDANIEM…

Pierwszą zaleta butelki KOR NAVA, którą po prostu muszę docenić jest ta, że po napełnieniu butelki od razu można pić wodę. Doprecyzowując: nie trzeba czekać aż filtr zadziała, czy woda się przeleje… Odkręcam butelkę, wlewam wodę z kranu, zakręcam jednym ruchem. I od razu piję czystą, przefiltrowaną wodę.

Podoba mi się również zamknięcie, oraz ustnik butelki KOR NAVA.

Butelka otwiera się jednym przyciskiem, który wysuwa również ustnik. Jest to bardzo wygodne i higieniczne. Nie dotykacie ustnika palcami, a wodę pije się jak przez słomkę. Można to docenić zwłaszcza podczas aktywności fizycznej; biegania, jazdy na rowerze czy wycieczek w góry.

EasyFlow

Inne butelki filtrujące sprawiają, ze ściskasz, próbujesz gryźć albo ssać ustnik, tak aby napić się wody. KOR EasyFlow sprawia, że picie z takiej butelki staje się łatwe tak jakbyś pił przez słomkę!

Ustnik

Większość butelek zmusza Ciebie do picia z niezabezpieczonej powierzchni, natomiast konstrukcja nakrętki KOR jest osłonięta i posiada ustnik, który jest całkowicie zabezpieczony przed zarazkami i zanieczyszczeniami, gdy nie jest używana.

kor-nava-sport-butelka-z-filtrem-ustnik-butelki-z-filtrem-easy-flow-higieniczny-wygodny-ustnik-do-picia-jak-przez-rurke-butelka-z-funkcja-filtracji-wody-ekologiczna-opinie-opinia-julioblog

KOR NAVA SPORT BUTELKA NA WODĘ – ustnik EasyFlow. EasyFlow Inne butelki filtrujące sprawiają, ze ściskasz, próbujesz gryźć albo ssać ustnik, tak aby napić się wody. KOR EasyFlow sprawia, że picie z takiej butelki staje się łatwe tak jakbyś pił przez słomkę! Ustnik Większość butelek zmusza Ciebie do picia z niezabezpieczonej powierzchni, natomiast konstrukcja nakrętki KOR jest osłonięta i posiada ustnik, który jest całkowicie zabezpieczony przed zarazkami i zanieczyszczeniami, gdy nie jest używana.

nava-replecament-filtres-filtry-do-wody-kor-nava-weglowe-ekologiczne-filtry-z-lupin-orzecha-kokosowego-butelka-na-wode-kor-nava-sport-700ml-zestaw-do-filtracji-wody-z-kranu-filtrowanie

Filtr KOR NAVA Repacement Filter do butelek KOR NAVA wykonany z naturalnych łupin organicznego orzecha kokosowego. Opakowanie w cenie 45zł zawiera dwa filtry, które wystarczają na przefiltrowanie 180 litrów wody z kranu. Butelka KOR NAVA napełniona wodą i z założonym filtrem.

CZY JESTEM ZADOWOLONA Z BUTELKI KOR NAVA?

Tak, zdecydowanie! Koniec z taszczeniem zgrzewek wody butelkowanej do domu, oraz kupowaniem małych butelek wody poza domem :)

Butelkę KOR NAVA doceniłam zwłaszcza w podróży. Można napełnić ją wodą z kranu np: na stacji benzynowej albo na lotnisku. To zawsze mniej fatygi z szukaniem miejsca gdzie można kupić wodę i… oszczędność pieniędzy.

A skoro o finansach mowa…  Na koniec male wyliczenie!

Załóżmy, że półtoralitrowa butelka wody kosztuje 2zł. Skoro wypijam 45 litrów wody w miesiącu (30 butelek), to miesięczny koszt  wody wynosi 60zł. 2 filtry KOR NAVA kosztują 45zł i wystarczają na przefiltrowanie aż 180 litrów wody. Łatwo więc policzyć, że to mój 4 miesięczny zapas wody do picia, za którą musiałabym zapłacić 240zł. Skoro zestaw butelka i 2 filtry KOR NAVA kosztują w sumie 134zł to zwrot inwestycji mamy już po (trochę ponad) 2 miesiącach. Kolejne 2 miesiące czystą wodę pijemy już za darmo. A z czasem kupując filtry będzie to tylko oszczędność.

I tutaj nachodzi mnie jedna refleksja: czemu nie wpadłam na to wcześniej? 😉

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

26 komentarzy do "Butelka z filtrem KOR NAVA – czy warto ją mieć?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Karola
Gość
Karola
12 grudnia 2016 21:50

Ale super wygląda!

Sylwia
Gość
Sylwia
12 grudnia 2016 22:20

Świetna sprawa z tą butelką. Też piję dużo wody ale nie zdawałam sobie jakoś sprawy ile to w sumie kosztuje.

Joanna Nowak
Gość
Joanna Nowak
12 grudnia 2016 22:45

O nieee, kolejna fajna rzecz którą polecasz 😛
A tak serio to fajna jest :) Mam butelkę filtrującą Dafi i jest całkiem spoko ale nie prezentuje się aż tak fajnie jak ta Twoja.

Milena M.
Gość
Milena M.
13 grudnia 2016 00:01

Mój chłopak ma tą butelkę no i faktycznie jest super. Zawsze od niego pożyczam jak się wybieram na siłkę :) To i wygodniej i jakoś tak stylowo pić z efekciarskiego bidonu :) Z resztą na mojej siłowni woda jest droga xD

Aga
Gość
Aga
14 grudnia 2016 12:34

Miałam kiedyś podobną butelkę z Rossmana. Kosztowała ok 30zł. Była spoko, ale parę razy mi upadła i zaczęła przeciekać więc niestety pieniądze wyrzucone w błoto. Ta wygląda na porządniejszą ale też kosztuje swoje. Jednak przyznam że kusi :)

Aggi
Gość
Aggi
14 grudnia 2016 21:32

Myślę ża warto zainwestować w taką butelkę. Przekonałaś mnie Julio :)

Iza
Gość
Iza
14 grudnia 2016 23:47

Mam podobną butelkę z filtrem tylko water bobble. Działa naprawdę spoko. Taka butelka to rzeczywiście oszczędność i przydaje się w wielu sytuacjach.

Kaśka
Gość
Kaśka
15 grudnia 2016 00:26

Ja też codziennie piję wodę butelkową. Myślę że rak około litra. Jak pomyślę ile to w sumie kosztuje to mam ochotę kupić tą butelkę!

Agata
Gość
Agata
15 grudnia 2016 09:30

Nigdy nie zwracałam uwagi na to, czy woda jest filtrowana, ale widzę, że można się bardzo łatwo pomylić..

Nina
Gość
Nina
16 grudnia 2016 09:54

Ja jak potrzebuję wody to idę do sklepu i kupuję. W życiu nie przyszło by mi do głowy filtrować wodę.. Cóż, człowiek uczy się całe życie.

Agata
Gość
Agata
19 grudnia 2016 09:21

Kupiłam trochę inną butelkę z filtrem, ale muszę przyznać, że świetnie się spisuje 😉

Animak
Gość
Animak
20 grudnia 2016 15:21

Taką butelkę moim zdaniem zawsze warto mieć pod ręką. Dobrze pić filtrowaną wodę 😉

Dothi
Gość
Dothi
23 grudnia 2016 10:22

Myślę, że taka butelka która filtruje wodę to świetna sprawa. Ostatnio widziałam kilka osób z takimi wynalazkami w klubach fitness. Fajne rozwiązanie!

Nin
Gość
Nin
27 grudnia 2016 08:36

Super to wygląda! Muszę się zaopatrzyć w coś takiego – na pewno spełni swoją rolę!

agcia
Gość
agcia
4 stycznia 2017 19:10

Mam trochę inną butelkę firmy no name, ale też się dobrze spisuje i robi swoją robotę 😉

Hania
Gość
Hania
6 lutego 2019 14:14

Gdzie można kupić tą butelkę i filtry? Proszę o sprawdzony sklep lub najlepiej z dwa :) Szukam w sieci i nie jest to proste…

Oliwia
Gość
Oliwia
3 marca 2019 10:09

Witam! Czy butelka kor nava jest jeszcze dostępna w sprzedaży? Bo strona się nie wyświetla.
Pozdrawiam serdecznie!

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: