Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Dzisiaj coś innego – recenzja zabawki dla dziecka :) Interaktywnej i rozwijającej ponieważ takie leżą w obszarze moich zainteresowań.

Może nie do końca moich, bo zabawek nie kupuję dla siebie. Chociaż… jak każdy rodzić po części chyba jednak tak :) Zatem skoro zabawka oferuje sporo i potrafi zaskoczyć mnie samą, to tym bardziej moje dziecko!

Oto Arka Noego Dumel Discovery. Wg opisu na opakowaniu gra i rymuje. Ale nie tylko!

Dumel-Discovery-Arka-Noego-zabawka-interaktywna-12-miesięcy-zwierzątka-muzyka-wierszyki-rymowanki-pianinko-ogdłos-steru-Noe-rymowanki-zabawka-dla-dziecka-JulioBlog.pl-blog-Julii

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Jak łatwo się domyślić podstawę zabawki Discovery jest łódź. W zestawie są również ładnie wykonane figurki zwierząt. Jest też Noe. I może nie byłoby to wcale tak ciekawe gdyby nie multum funkcji jakie oferuje zabawka!

9 zwierzątek: krowa, świnka, koń, owca, lew, tygrys, słoń, małpka i żyrafa po naciśnięciu wydają charakterystyczne dla siebie odgłosy.

Dodatkowo – zarówno do każdego z zwierzątka, jak i do figurki Noego przypisana jest rymowanka. Wierszyki czytane są przez lektora, co mi się podoba. Jest to fajna odmiana. Wiele zabawek na rynku śpiewa lub mówi słodkimi kobiecymi głosami, natomiast w Arce Noego Discovery wiersze czyta mężczyzna o niskim tembrze głosu.

interaktywna-zabawka-dla-dzieci-od-12-miesięcy-DISCOVERY-Dumel-Arka-Noego-zwierząta-wierszyki-rymowanki-realistyczne-odgłosy-cena-170zł-funkcje-grająca-mówiąca-zabawka-dla-dziecka

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Kolejny element, który podoba mi się w budowie zabawki jest taki, że aby umieścić zwierzątka na łodzi trzeba je odpowiednio dopasować. Sorter kształtów to kolejna funkcja edukacyjna Arki Noego Discovery.

Łódź jest na kółkach, a kiedy jedzie wydaje charakterystyczny odgłos. Mnie kojarzy się on z warkotem silnika w łodziach pływających po Cetinie :) Jeśli byliście w Chorwacji, z pewnością będziecie wiedzieć o co chodzi :)

Poza tym kręcące się koło steru w zabawce Arka Noego to kolejne odgłosy: chlupot wody, gong i dźwięk silnika. Jest więc naprawdę sporo atrakcyjnych dźwięków, które nie tylko koncentrują uwagę dziecka na długo, ale również pełnią funkcję edukacyjną.

Dumel-Discovery-Arka-Noego-zabawka-interaktywna-dla-dziecka-JulioBlog.pl-blog-Julii-interaktywne-zabawki-dla-dzieci-godne-uwagi-kolorowa-rozwijająca-zabawka-statek-figurki-zwierząt-wierszyk

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

A na koniec, jakby tego wszystkiego było mało…

Zintegrowaną część zabawki Arka Noego Discovery jest pianinko. Cała gama pozwala dziecku uczyć się dźwięków. A mnie zagrać całkiem sporo melodyjek! :) Jak widzicie jedna zabawka oferuje naprawdę sporo!

Arka-Noego-gra-rymuje-zabawka-NOE-Discovery-Dumel-opinia-ocena-wierszyki-dla-dzieci-odgłosy-zwierząt-figurki-zwierzątek-gra-realistyczne-odgłosy-ciekawa-zabawka-dla-dziecka-od-1-roku

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Zabawka Arka Noego przeznaczona jest dla dzieci od 12 miesiąca życia. Myślę jednak, że zdecydowanie zostanie z dzieckiem na dłużej niż kilka tygodni. Oficjalna cena na stronie Smyk to 169,99zł, ale możecie trafić na promocję. Lub kupić taniej w internecie. Zdecydowanie polecam!

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie też się liczy! Dołącz do dyskusji, napisz swój komentarz:

6 komentarzy do "Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Kasia
Gość
Kasia
26 dni 19 godzin temu

Fajna :-)

Mama Antosia
Gość
Mama Antosia
26 dni 14 godzin temu

Ciekawa recenzja Julio. Tez zwracam uwagę żeby zabawki były wielofunkcyjne że tak powiem :) No i oczywiście się dla mnie liczy żeby były bezpieczne.

Aga
Gość
Aga
18 dni 16 godzin temu

O to już wiem co kupię mojemu Chrześniakowi pod choinkę :-) :-)

Jagoda
Gość
Jagoda
18 dni 3 godzin temu

169,99? Ceny w Smyku nadal mnie zaskakują… W sklepach internetowych z zabawkami można kupić to samo o 1/3 taniej albo nawet za połowę tej kwoty.

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: