Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Dzisiaj coś innego – recenzja zabawki dla dziecka :) Interaktywnej i rozwijającej ponieważ takie leżą w obszarze moich zainteresowań.

Może nie do końca moich, bo zabawek nie kupuję dla siebie. Chociaż… jak każdy rodzić po części chyba jednak tak :) Zatem skoro zabawka oferuje sporo i potrafi zaskoczyć mnie samą, to tym bardziej moje dziecko!

Oto Arka Noego Dumel Discovery. Wg opisu na opakowaniu gra i rymuje. Ale nie tylko!

Dumel-Discovery-Arka-Noego-zabawka-interaktywna-12-miesięcy-zwierzątka-muzyka-wierszyki-rymowanki-pianinko-ogdłos-steru-Noe-rymowanki-zabawka-dla-dziecka-JulioBlog.pl-blog-Julii

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Jak łatwo się domyślić podstawę zabawki Discovery jest łódź. W zestawie są również ładnie wykonane figurki zwierząt. Jest też Noe. I może nie byłoby to wcale tak ciekawe gdyby nie multum funkcji jakie oferuje Arka Dumel!

9 zwierzątek: krowa, świnka, koń, owca, lew, tygrys, słoń, małpka i żyrafa po naciśnięciu wydają charakterystyczne dla siebie odgłosy. I są to bardzo fajne, realistyczne głosy zwierząt.

Dodatkowo – zarówno do każdego z zwierzątka, jak i do figurki Noego przypisana jest rymowanka. Wierszyki czytane są przez lektora, co mi się podoba. Jest to fajna odmiana. Wiele zabawek na rynku śpiewa lub mówi słodkimi kobiecymi lub dziecięcymi głosami, natomiast w Arce Noego Discovery wiersze czyta mężczyzna o niskim tembrze głosu.

interaktywna-zabawka-dla-dzieci-od-12-miesięcy-DISCOVERY-Dumel-Arka-Noego-zwierząta-wierszyki-rymowanki-realistyczne-odgłosy-cena-170zł-funkcje-grająca-mówiąca-zabawka-dla-dziecka

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Kolejny element, który podoba mi się w budowie zabawki – aby umieścić zwierzątka na łodzi trzeba je odpowiednio dopasować. Zatem sorter kształtów to kolejna funkcja edukacyjna Arki Noego Discovery.

Łódź jest na kółkach, a kiedy jedzie wydaje charakterystyczny odgłos. Mnie kojarzy się on z warkotem silnika w łodziach pływających po Cetinie :) Jeśli byliście w Chorwacji, z pewnością będziecie wiedzieć o co chodzi.

Poza tym kręcące się koło steru w zabawce Arka Noego to kolejne odgłosy: chlupot wody, gong i dźwięk silnika. Mamy też zegar, ruchomą chorągiekę, pozytywkę.

Jest więc naprawdę sporo atrakcyjnych dźwięków, które nie tylko koncentrują uwagę dziecka na długo, ale również pełnią funkcję edukacyjną.

Dumel-Discovery-Arka-Noego-zabawka-interaktywna-dla-dziecka-JulioBlog.pl-blog-Julii-interaktywne-zabawki-dla-dzieci-godne-uwagi-kolorowa-rozwijająca-zabawka-statek-figurki-zwierząt-wierszyk

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

A na koniec, jakby tego wszystkiego było mało…

Zintegrowaną część zabawki Arka Noego Discovery jest pianinko. Cała gama pozwala dziecku uczyć się dźwięków. A mnie zagrać całkiem sporo melodyjek! :) Jak widzicie jedna zabawka oferuje naprawdę sporo!

Arka-Noego-gra-rymuje-zabawka-NOE-Discovery-Dumel-opinia-ocena-wierszyki-dla-dzieci-odgłosy-zwierząt-figurki-zwierzątek-gra-realistyczne-odgłosy-ciekawa-zabawka-dla-dziecka-od-1-roku

Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery

Zabawka Arka Noego przeznaczona jest dla dzieci od 12 miesiąca życia. Myślę jednak, że zostanie z dzieckiem na dłużej niż kilka tygodni. Oficjalna cena na stronie Smyk to 169,99zł, ale możecie kupić taniej tutaj: Dumel Discovery Disovery Arka Noego 6C10-170A1

Zdecydowanie polecam!

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach

7 komentarzy do "Interaktywna zabawka Arka Noego Dumel Discovery"

Powiadom o
avatar

Sortuj komentarze::   od najnowszych | od najstarszych
Kasia
Gość
Kasia
20 listopad 2017 15:34

Fajna :-)

Mama Antosia
Gość
Mama Antosia
20 listopad 2017 20:22

Ciekawa recenzja Julio. Tez zwracam uwagę żeby zabawki były wielofunkcyjne że tak powiem :) No i oczywiście się dla mnie liczy żeby były bezpieczne.

Aga
Gość
Aga
28 listopad 2017 18:16

O to już wiem co kupię mojemu Chrześniakowi pod choinkę :-) :-)

Jagoda
Gość
Jagoda
29 listopad 2017 07:21

169,99? Ceny w Smyku nadal mnie zaskakują… W sklepach internetowych z zabawkami można kupić to samo o 1/3 taniej albo nawet za połowę tej kwoty.

Olga
Gość
Olga
7 marzec 2018 16:15

Mamy Arkę Dumel i potwierdzam naprawdę jest super. Synek uwielbia się nią bawić. Nazywa już zwierzątka. Warta wydanych pieniędzy.

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: