Mój test kaszek BoboVita po 4 miesiącu życia

Ostatnio w ramach rozszerzania diety dziecka testowałam kaszki BoboVita. Wybrane wersje kaszek i kleików są przeznaczone dla dzieci już po 4 miesiącu życia.

Testowanie nowych smaków rozpoczęłam po 6 miesiącu od podawania dziecku warzyw i owoców. Później przyszła pora na wprowadzenie zbóż (a więc gluten), ryż i kukurydzę. Mówiąc szczerze pomysł podawania specjalnych kaszek dla niemowląt wydał mi się dość naturalny.

BoboVita-Porcja-Zbóż-Kaszka-opinia-ocena-recenzja-kaszek-Bobo-Vita-po-4-miesiącu-życia-rozszerzanie-diety-dziecka-kleik-kukurydziano-ryżowy-bezglutenowy-kaszka-manna-bezmleczna

BoboVita bezmleczny i bezglutenowy kelik kukurydziano-ryżowy po 4 miesiącu (150g/3,99zł), BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu (170g/6,99zł), BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna manna brzoskwinia – banan bez dodatku cukru po 4 miesiącu (210g/8,99zł)

Kaszki dla niemowląt produkowane są wg bardziej restrykcyjnych norm niż żywność dla dorosłych. Przykładowo, normy dla zawartości pestycydów w zbożach, z których produkowane są kaszki BoboVita są aż 1000 razy bardziej surowe!

Zaletą wszystkich kaszek BoboVita jest błyskawiczny sposób przygotowania. Porcję sypkiej kaszki z opakowania wystarczy wymieszać w odpowiedniej proporcji z wodą, albo z mlekiem modyfikowanym i chwilę poczekać aż całość zgęstnieje. Od razu jest gotowa do jedzenia.

Wybrane wersje kaszek BoboVita to kaszki BEZMLECZNE. Zgodnie z przepisem podanym na opakowaniu należy dodać do nich mleko modyfikowane. Jeśli jednak Wasze dziecko ma nietolerancję pokarmową: cierpi na skazę białkową, czy nie toleruje laktozy to możecie dodać do kaszki co uznacie za stosowne.

Do testów dostałam 3 kaszki różne BoboVita:

  1. BoboVita bezmleczny i bezglutenowy kelik kukurydziano-ryżowy po 4 miesiącu (150g/3,99zł)
  2. BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna manna brzoskwinia – banan bez dodatku cukru po 4 miesiącu (210g/8,99zł)
  3. BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu (170g/6,99zł)
NUTRICIA-Bobo-Vita-kaszka-manna-mleczna-bezmleczna-kleik-kukurydziano-ryżowy-bezmleczny-bezglutenowy-rozszerzanie-diety-o-gluten-BoboVita-JulioBlog.pl-blog-Julii-kaszki-dla-niemowląt

BoboVita bezmleczny i bezglutenowy kelik kukurydziano-ryżowy po 4 miesiącu (150g/3,99zł), BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu (170g/6,99zł), BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna manna brzoskwinia – banan bez dodatku cukru po 4 miesiącu (210g/8,99zł)

NUTRICIA. BoboVita bezmleczny i bezglutenowy kelik kukurydziano-ryżowy po 4 miesiącu – moja ocena:

Największy entuzjazm mój i mojego dziecka wzbudził przede wszystkim bezmleczny kleik kukurydziano – ryżowy BoboVita.

  • Ma prosty skład: mąka kukurydziana 60%, mąka ryżowa 39,9%, witamina C, witamina B1 (tiamina).
  • Nie zawiera cukru, konserwantów, barwników ani wzmacniaczy smaku.
  • Jak wszystkie produkty dla niemowląt i małych dzieci na rynku polskim jest bez GMO.

Kleik kukurydziano – ryżowy BoboVita jest niemal bez smaku (z punktu widzenia standardów dorosłego człowieka oczywiście), ale zdecydowanie zasmakował mojemu dziecku już od pierwszej łyżeczki! Aby złagodzić szok ekspozycji dziecka na nowy smak, albo dla urozmaicenia, można zmiksować kleik ze znanymi już dziecku owocami – np: z bananami. Zdecydowanie polecam kukurydziano – ryżowy kleik bezmleczny BoboVita.

BoboVita-bezmleczny-bezglutenowy-kelik-kukurydziano-ryżowy-po-4-miesiącu--JulioBlog.pl-blog-Julii-BOBO-VITA-NUTRICIA-rozszerzanie-diety-niemowlęcia-dla-niemowląt-bezmleczny-bez-mleka

NUTRICIA. BoboVita bezmleczny i bezglutenowy kelik kukurydziano-ryżowy po 4 miesiącu. Naczynia: zestaw Fisher Price.

NUTRICIA. BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna manna brzoskwinia – banan bez dodatku cukru po 4 miesiącu – moja ocena:

Brzoskwiniowo – bananowa kaszka manna brzmi naprawdę nieźle. Jednak to akurat produkt z którym mam problem. Ze względu na jego skład:

BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna manna brzoskwinia – banan bez dodatku cukru po 4 miesiącu – skład: Mleko modyfikowane 60% (odmineralizowana serwatka w proszku (z mleka), odtłuszczone mleko w proszku, oleje roślinne (palmowy, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy), lecytyna sojowa), zboża 32% (kasza manna 32%), owoce 6,18% (płatki bananowe 6%, brzoskwinia w proszku 0,18%), maltodekstryna, witaminy i składniki mineralne (C, E, tiamina (B1), B6, A, biotyna (B7), D, wapń, żelazo, jod), naturalny aromat brzoskwiniowy.

Maltodekstryna jest nośnikiem owoców w proszku i witamin.

BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna manna brzoskwinia – banan bez dodatku cukru zawiera maltodekstrynę. To polisacharyd, o wysokim indeksie glikemicznym, czyli jak dla mnie… cukier.

Poza tym zawartość owoców w kaszce jest bardzo niska. Tylko 6,18% w całym produkcie: płatki bananowe 6% i brzoskwinia w proszku 0,18%.

Fakt, że do kaszki są dodane witaminy, co jest zaletą. Producent tłumaczy, że maltodekstryna jest właśnie ich nośnikiem. Jednak to mnieniestety nie przekonuje, gdyż uważam że w diecie niemowlęcia należy ograniczyć cukier. Poza tym to kaszka mleczna, a więc zawiera mleko modyfikowane, którego ja mojemu dziecku nie podaję.

Uważam, że zdecydowanie lepiej sięgnąć po czystą kaszkę mannę i po prostu dodać do niej ulubione owoce. Tutaj sprawdziła się właśnie ostatnia kaszka, którą testowałam.

BoboVita-Porcja-Zbóż-Kaszka-mleczna-manna-brzoskwinia--banan-bez-dodatku-cukru-maltodekstryna-po-4-miesiącu-BoboVita-Porcja-Zbóż-Bezmleczna-kaszka-manna-JulioBlog.pl-blog-Julii

BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu (170g/6,99zł) i BoboVita Porcja Zbóż Kaszka mleczna manna brzoskwinia – banan bez dodatku cukru po 4 miesiącu (210g/8,99zł)

NUTRICIA. BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu – moja ocena:

Kaszka manna BoboVita z serii Porcja zboż, to po prostu bezmleczna kaszka manna. Bez zbędnych dodatków. Jest łatwym sposobem na wprowadzenie do diety dziecka glutenu (jest z pszenicy). Kaszka stanowi również świetne urozmaicenie diety, ponieważ można mieszać ją z innymi składnikami :) Ja dodaję do kaszki zmiksowane owoce w różnych kombinacjach, warzywa, świeżo wyciskany sok. Kaszka manna dobrze nadaje się również do zagęszczenia zupek. Mnie zdarza się również łączyć ją z musem owocowym ze słoiczka. Kaszka sama w sobie też jest całkiem smaczna. Zdecydowanie polecam!

NUTRICIA. BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu – skład: Kasza manna (z pszenicy) 99,9%, witamina B1 (tiamina)

BoboVita-Porcja-Zbóż-Bezmleczna-kaszka-manna-po-4-miesiącu-pszenica-kaszka-z-pszenicy-gluten-witamina-B1-Tiamina-wprowadzanie-glutenu-do-diety-niemowlęcia-rozszerzanie-diety

NUTRICIA. BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu. Naczynia: zestaw Fisher Price.

PODSUMOWUJĄC:

Z kaszek NUTRICIA Bobo Vita, które testowałam ja i moje dziecko najbardziej polecam wersje bezmleczne:

  1. BoboVita bezmleczny i bezglutenowy kelik kukurydziano-ryżowy po 4 miesiącu, oraz
  2. BoboVita Porcja Zbóż Bezmleczna kaszka manna po 4 miesiącu.

Doceniam ich wysoką jakość i łatwość przygotowania. Kolejne zalety to smak, dodatek witamin, oraz cena.

Bardzo dobrze, że BoboVita – zgodnie z aktualnymi trendami – ma w ofercie zarówno kaszki bez dodatku mleka, jak i bez dodatku cukru. Z prostym, naturalnym składem. Za to duży plus!

Cieszę się, że wzięłam udział w teście. Z pewnością będę wracać do kaszek BoboVita.

Jeśli chodzi o zestaw naczyń Fisher Price, który bardzo polecam to kupicie w rozsądnej cenie tutaj: Fisher Price Zestaw startowy prezentowy Y3517

BoboVita-Porcja-Zbóż-NUTRICIA-kaszki-mleczne-kaszki-bezmleczne-dodaj-wodę-dodaj-mleko-modyfikowane-informacje-rodzaje-opinia-recenzja-JulioBlog.pl-blog-Julii-składy-rozszerzanie-diety

 

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach

15 komentarzy do "Mój test kaszek BoboVita po 4 miesiącu życia"

Powiadom o
avatar

Sortuj komentarze::   od najnowszych | od najstarszych
Mama Antosia
Gość
Mama Antosia
22 listopad 2017 22:23

Mój Antoś od początku wolał kaszki Nestle. Już innych mu nie kupuję.

Kasia
Gość
Kasia
23 listopad 2017 18:21

Trzeba ze wszystkim uważać na składy! Nawet żywności dla dzieci… Nie słodzone to nie zawsze znaczy bez cukru. Producenci lubią kombinować. Ja zawsze dokładnie czytam składy i czasem się można mocno zdziwić…

Marta
Gość
Marta
24 listopad 2017 20:28

Mnie zainteresowała kaszka zbożowo-jaglana bez mleka. Dobrze wiedzieć bo nie widziałam jej w swoim sklepie.

Dominika
Gość
Dominika
25 listopad 2017 17:50

Ja mam w domu małego alergika. Na szczęście kleik kukurydziano-ryżowy z Bobovity jest w porządku.

Katarzyna
Gość
Katarzyna
2 grudzień 2017 21:38

Ja również dostałam się do wspaniałej kampanii Bobovita. W ramach testów dostałam 3 wspaniałe kaszki, które są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bardzo pożywne. Nie są mdłe ani zbyt słodkie, a przeciwnie znakomicie wyważone. Owoce to one nadają słodycz, są bardzo delikatnie wyczuwalne. Na uwagę zasługuje fakt, że kaszki nie zawierają cukru, a mimo są słodkie. Ich słodycz pochodzi z owoców. Kaszki bardzo łatwo się przygotowuje i już po chwili stanowią pożywny posiłek.

Joanna Nowak
Gość
Joanna Nowak
4 grudzień 2017 23:45

U nas też powoli rozszerzanie diety. Z Bobo Vity próbowałam na razie kleik ryżowo kukurydziany. Do kaszy manny nie jestem przekonana. Innych kaszek pseudo owocowych w ogóle nie kupujemy. Brzoskwinia w proszku mniej niż 1%. To chyba żart. Już wolę sama dodać owoce. Tak jest zdrowiej.

Olga
Gość
Olga
7 marzec 2018 16:19

Mój synek uwielbia kaszki Bobu Vita. Jakoś tylko je kupowałam od samego początku i tak już zostało :-)

EMilia
Gość
9 luty 2020 09:29

Jak można robić taką bezmyślna reklamę beznadziejniej jakości kaszek! Bez dodatku cukru, a 30% skladu to tylko cukry proste! Ja bym sie wstydzila cos takiego publikować!

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: