Szczoteczka BRAUN Oral-B Genius – moja opinia

Od kilku lat jest zadowoloną posiadaczką szczoteczki sonicznej FOREO ISSA. Co skłoniło mnie do wypróbowania najnowszej szczoteczki elektrycznej Oral-B Genius 9000 i co o niej sądzę? Dowiecie się z tej recenzji!

Szczoteczka Foreo i Oral-B to dwa kompletnie różne produkty, które – oprócz funkcji mycia zębów oczywiście :-) – różni niemal wszystko. FOREO ISSA to szczoteczka soniczna, natomiast BRAUN Oral-B Genius 9000 to szczoteczka oscylacyjno-rotacyjna.

Nie będę się tutaj rozwodzić na temat Issa FOREO, ponieważ poświeciłam jej obszerny wpis. Osoby zainteresowane zapraszam tutaj: Szczoteczka do zębów ISSA™ Foreo – co o niej sądzę?.

Elektryczna szczoteczka ISSA™, która łączy pulsacje sonic o wysokiej intensywności (do 11.000) z delikatnym włosiem silikonowym dla skutecznego mycia zębów. • Higieniczne silikonowe włosie zapobiega gromadzeniu się bakterii • Unikalna koncepcja jest delikatna dla szkliwa zębów i wygodna dla masażu dziąseł, zapobiegając recesji • Usuwa płytkę nazębna, oraz zapobiega próchnicy i odkładaniu się kamienia nazębnego • Pozostawia jaśniejsze i wypolerowane zęby • Regulowany interfejs z 8 poziomami intensywności przy ISSA™ dla optymalnej efektywności i komfortu • Wymiana główki tylko raz w roku • Starcza do 365 zastosowań po pełnym naładowaniu • Bez stacji dokującej • Wintegrowany timer • W 100% wodoodporna • ISSA™ stosujesz przez 2 minuty dla bardziej efektywnych wyników • Nałóż pastę do zębów i naciśnij na środkowy przycisk, aby włączyć urządzenie • Intensywność pulsacji może być zwiększona lub zmniejszona za pomocą przycisków + lub -. Ponadto urządzenie zapamiętuje Twoje preferencje do następnego zastosowania. • Zintegrowany timer: Co 30 sekund pulsacje oddają krótki impuls, aby wskazać, kiedy należy przejść do następnego kwadrantu jamy ustnej. • Urządzenie odda 3 impulsy z rzędu po 2 minutach wskazując zakończenie mycia zębów • Po umyciu zębów, ponownie naciśnij na środkowy przycisk, aby wyłączyć urządzenie

Soniczne szczoteczki do zębów FOREO ISSA™: ISSA™ Cobalt Blue i ISSA™ Lavender.

Oceniając najnowszą szczoteczkę Braun będę się odnosiła do ISSA Foreo.

Moja pozytywna opinia o Issa FOREO pozostaje niezmienna. Ma ona jednak jedną wadę – nie można jej używać z żadnymi wybielającymi ani ścierającymi pastami do zębów. Generalnie nie jest to dla mnie problem, chociaż oczywiście zawęża wybór pasty. Na przestrzeni kilku lat używania FOREO Issa miałam jednak potrzebę – raz na jakiś czas – użyć pasty wybielającej. Nie chciałam jednak ryzykować zniszczenia dosyć drogiej końcówki Issa Hybrid (jej cena to 79zł). Pomyślałam więc, że kupię sobie szczoteczkę BRAUN Oral-B.

Jest oczywiście multum innych opcji, ale mam zaufanie właśnie do marki Braun. Oral-B to była moja pierwsza elektryczna szczoteczka do zębów. Mam jeszcze w domu stary egzemplarz Braun Oral-B Vitality 3D White który nadal działa :)

Zdecydowałam się na model, który jest najnowszy i co za tym idzie najbardziej zaawansowany – BRAUN Oral-B Genius 9000.

SZCZOTECZKA-elektryczna-BRAUN-Oral-B-Genius-9000-szczoteczka-oscylacyjno-rotacyjna-Szczoteczka-do-zębów-najnowszy-model-Braun-ORAL-B-opinia-ocena-JulioBlog.pl-blog-Julii

Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Genius 9000 z końcówką Oral-B Cross Action

Szczoteczka Oral-B GENIUS 9000 ma wiele innowacyjnych właściwości, które zapewniają dokładne czyszczenie. Po połączeniu szczoteczki z aplikacją Oral-B technologia wykrywania położenia ukierunkuje szczotkowanie, dzięki czemu już nigdy nie pominiesz żadnego obszaru. Co więcej, 6 różnych trybów szczotkowania gwarantuje najinteligentniejsze podejście do higieny jamy ustnej. Szczoteczka elektryczna Oral-B GENIUS wyposażona jest w inteligentny system szczotkowania, który pomaga dbać o higienę jamy ustnej zgodnie z zaleceniami dentystów.

Stuprocentowy zasięg szczotkowania:
Jedyna szczoteczka, która monitoruje szczotkowany obszar. Szczoteczka Oral-B GENIUS z technologią wykrywania położenia po połączeniu z aplikacją Oral-B ukierunkuje szczotkowanie i sprawi, że już nigdy nie pominiesz żadnego obszaru.
Ochrona dziąseł:
Czujnik siły nacisku sygnalizuje, gdy szczotkujesz zęby zbyt mocno i automatycznie zmniejsza prędkość szczotkowania.
Usuwa o 100% więcej płytki bakteryjnej:
Zainspirowana profesjonalnym sprzętem dentystycznym okrągła końcówka szczoteczki otacza każdy ząb, zapewniając skuteczniejsze oczyszczanie i zdrowsze dziąsła*.
Szczotkowanie z zegarkiem w ręku:
Dzięki 2-minutowemu profesjonalnemu timerowi będziesz mieć pewność, że szczotkujesz zęby odpowiednio długo – i zgodnie z zaleceniami dentystów.

Moje pierwsze refleksje po użyciu szczoteczki Oral-B GENIUS 9000 były następujące: prędkość Braun jest naprawdę imponująca, ale jednocześnie szczoteczka jest mega głośna w porównaniu do FOREO.

elektryczna-SZCZOTECZKA-do-zębów-BRAUN-Oral-B-Genius-9000-oscylacyjno-rotacyjna-końcówka-do-szczoteczki-Braun-Floss-Action-JulioBlog.pl-blog-Julii-ocena-opinie-porównanie-Issa-Foreo

Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Genius 9000 z końcówką Oral-B Floss Action oraz ładowarka BRAUN.

Najbardziej polubiłam tryb ultra świeżości (Pro Clean), który jest najszybszy. Faktycznie daje uczucie perfekcyjnego oczyszczenia. Co ciekawe, można stosować go codziennie.

Spodobała mi się również specjalna opcja czyszczenia języka (Tongue Clean). Tutaj Oral-B ma przewagę nad Issa. W szczoteczce FOREO jest w prawdzie końcówka do języka FOREO ISSA™ Tongue Cleaner, ale trzeba ją przełożyć z czym mimo wszystko jest trochę zamieszania. W szczotecznce Oral-B po prostu przełączam sobie tryb, co jest świetną opcją.

Jeśli chodzi o funkcję wybielania (3D White), dla której – koniec końców – kupiłam szczoteczkę Oral-B to jest ona faktycznie ciekawa. Występują w niej dwa rodzaje obrotów/pulsacji i można jej używać codziennie. Ja mimo wszystko tego nie robię.

Największą zaletą najnowszej szczoteczki Braun Oral-B jest moim zdaniem czujnik siły nacisku. Ta opcja znacząco wpłynęła na moją higienę jamy ustnej! Szczoteczka, która podczas całego mycia zębów świeci białym światłem, sygnalizuje świecąc na czerwono, że za mocno dociskam ją do zębów. Dzięki temu przekonałam się, że – niestety, zupełnie nieświadomie – w pewnych partiach szczęki zdecydowanie za mocno przyciskałam szczoteczkę. Sądziłam oczywiście że robię wszystko OK, a tymczasem na własne życzenie nadwyrężałam sobie dziąsła i szkliwo! To odkrycie jest dla mnie najbardziej znaczące jeśli chodzi o testowanie szczoteczki BRAUN.

Końcówki-do-szczoteczki-BRAUN-ORAL-B-Cross-Action-Floss-Action-elektryczna-szczoteczka-Braun-Oral-B-JulioBlog.pl-ocena-subiektywna-opinia-niesponsorowana-elektryczne-szczoteczki

Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Genius 9000 oraz dwie wymienna końcówki: Oral-B Floss Action i Oral-B Cross Action.

MINUSY SZCZOTECZKI ELEKTRYCZNEJ BRAUN Oral-B Genius 9000

Jeśli chodzi o minusy szczoteczki Braun Oral-B Genius 9000 to jest ich kilka. Mogą to być drobiazgi lub moje subiektywne odczucia, ale… to moja recenzja :)

Pierwsza rzecz – duży hałas, druga to mniejsza ergonomia rączki niż w szczoteczce Foreo, trzecia to rozchlapywanie pasty. Pod tymi wszystkimi względami lepsza jest Issa Foreo. Wykonana z silikonu medycznego jest mniej śliska (nawet pobrudzona pastą do zębów), pracuje dosyć cicho i przez swój charakter działania (pulsacje T-Sonic) nie rozchlapuje pasty.

Poza tym wszystkim akumulator szczoteczki BRAUN Oral-B Genius 9000 który po pełnym naładowaniu działa niecałą godzinę kompletnie nie może się równać z Issa FOREO, którą wystarczy ładować raz na wieeele miesięcy! I co za tym idzie szczoteczki ISSA FOREO nie trzeba non stop trzymać na ładowarce, co jest wygodne i zapewnia porządek w łazience :-) Ładowarkę do szczoteczki BRAUN trzeba mieć cały czas pod ręką.

ładowarka-do-szczoteczki-elektrycznej-BRAUN-Oral-B-Genius-9000-oscylacyjno-rotacyjna-szczoteczka-do-zębów-ładowarka-USB-do-szczoteczki-sonicznej-ISSA-FOREO-soniczna-porównanie

Ładowarka do Elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B Genius 9000 oraz ładowarka USB do sonicznej szczoteczki do zębów FOREO ISSA.

Jednak nie to jest przyczyną dla której wrócę do Issa Foreo. Niestety zauważyłam, że szczoteczka Braun trochę podrażniła mi dziąsła. Może to trochę moja wina? Zbyt częste używanie trybu Pro Clean? Początkowe zbyt mocne dociskanie szczoteczki do zębów? Wybór złych końcówek? Używałam końcówek Oral-B Cross Action i Oral-B Floss Action.

Jednak fakt jest faktem. Natomiast szczoteczka Issa Foreo jest MEGA delikatna dla dziąseł.

PODSUMOWUJĄC:

Cieszę się że kupiłam szczoteczkę Braun, bo dzięki niej i funkcji czujnika siły nacisku zyskałam większą świadomość dotyczącą tego jak szczotkuję zęby (jakkolwiek to brzmi w wieku ponad 30 lat :-)). Na pewno będę po nią sięgać kiedy będę chciała użyć pasty wybielającej, albo osiągnąć efekt takiej świeżości jak po wyjściu od stomatologa.

Na co dzień jednak – przy moich wrażliwych dziąsłach – lepiej sprawdza się u mnie szczoteczka soniczna Issa Foreo z końcówką hybrydową Issa Hybrid.

Szkoda że nie da się połączyć tych wszystkich funkcji w jedną idealną szczoteczkę do zębów… Zwłaszcza przy dość wysokich cenach obu szczoteczek, bo zarówno FOREO ISSA HYBRID i BRAUN Oral-B Genius 9000 to wydatek ok. 700zł.

GDZIE KUPIĆ TANIEJ?

Jeśli chcecie kupić samą rekojeść szczoteczki Braun i dopasowań do niej końcówkę to jest to znacznie mniejszy wydatek ok 200zł. Taką jak moja kupicie np: tutaj: Braun Oral-B napęd M163 do GENIUS D701 – napęd (rękojeść). Pełny zestaw tutaj: Braun Oral-B Genius 9100S white

Szczoteczkę FOREO ISSA można kupić tylko z kompletnym zestawem. Dokładnie taka jak moja – kobaltowa, z końcówką hybrydową jest dostępna tutaj: FOREO ISSA 2 – Soniczna szczoteczka, a samą końcówkę kupicie tu: Foreo foreo issa Hybrid Brush Head

Dajcie znać jakich Wy szczoteczek używacie!

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

32 komentarzy do "Szczoteczka BRAUN Oral-B Genius – moja opinia"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Kasia
Gość
Kasia
15 sierpnia 2018 19:20

U mnie tylko Curaprox. Najlepsza z najlepszych 😀

Zosia
Gość
Zosia
15 sierpnia 2018 20:19

Ja jestem na etapie wyboru szczoteczki. Waham się między Oral-B Genius a Philips Sonicare. Też miałam Braun Vitality. Jest w sumie całkiem spoko. Ale kusi mnie jakaś odmiana na szczoteczkę full wypas :-) Do tej Foreo jakoś nie jestem przekonana.

Joanna Nowak
Gość
Joanna Nowak
15 sierpnia 2018 20:45

Ja używam Issa już prawie 2 lata. Kupiłam z Twojego polecenia :) Sprawdza się super i nie zamierzam testować nic innego 😀

Katerina
Gość
Katerina
15 sierpnia 2018 22:16

Fajnie przeczytać szczerą opinię na blogu. Widziałam parę recenzji tej szczoteczki Brauna. Wszędzie tylko wychwalanie. Jednak ma przecież jakieś wady. Dobrze że są jeszcze na świecie prawdziwi blogerzy. Pozdrawiam serdecznie!

Sara
Gość
Sara
16 sierpnia 2018 23:32

U mnie się sprawdza soniczna szczoteczka Philipsa chociaż kusi mnie soniczna FOREO :-)

Aga
Gość
Aga
17 sierpnia 2018 20:56

Mam ten sam model Braun tylko kolor Rose Gold. Jestem mega zadowolona! Może dlatego że to moja pierwsza taka szczoteczka do zębów. Wciąż nie mogę wyjść z szoku jak szybko czyści i w ogóle. Chociaż nie była tania to uważam ją za udany zakup.
Pozdrawiam.

Katarzyna
Gość
Katarzyna
17 sierpnia 2018 23:05

Ciekawa recenzja. W polskim Internecie nie spotkałam porównania szczoteczki Braun do Foreo i wyszło naprawdę ciekawie. Ja sama używam Sonicare marki Philips i jestem zadowolona. Jednak mam małą że obsesję na punkcie zębów więc śledzę różne nowinki i pewnie niebawem kupię kolejną szczoteczkę :-) Jeszcze nie wiem czy to będzie Foreo czy Braun. Najchętniej to obie 😉

Madzia
Gość
Madzia
18 sierpnia 2018 11:00

Dzięki za pomysł Julio! Nawet nie wiedziałam że jest taka opcja żeby zakupić sobie samą rękojeść do szczoteczki. Wychodzi znacznie taniej co jest dobrą wiadomością bo oznacza sporą oszczędność w moim studenckim budrzecie. Jeszcze dzisiaj sobie zakupię :-)

Karolina
Gość
Karolina
24 sierpnia 2018 20:22

Długo się zastanawiałam nad kupnem tej szczoteczki Brauna więc przeczytałam sporo recenzji. Praktycznie wszystkie wychwalały tą szczoteczkę jak ósmy cud świata a prawda. Rzeczywiście dobrze myje zęby, ma super moc w porównaniu do innych modeli, końcówki i różne pierdółki w zestawie :-) Ogółem jestem zadowolona ale nie oszukujmy się że jest cud miód i orzeszki. Jest BARDZO głośna co przy małym dziecku może być problemem. Poza tym zajmuje sporo miejsca w łazience. Te wszystkie zawieszki, etui itp itd to dla mnie zbyteczne gadżety. A to że cały cza trzeba ją trzymać na ładowarce też jest kłopotliwe. Ja bardzo nie lubię trzymać nic na wierzchu w łazience. Mam wtedy poczucie że jest bałagan a młody dociera wszędzie swoimi małymi rączkami :-) No ale od ładowania się chyba nie ucieknie. Jakoś nie wierzę że szczoteczka może chodzić parę miesięcy bez ładowania. Następnym razem kupiłabym tą szczoteczkę ale bez tych piedół vel akcesoriów w zestawie :-) A recenzja świetna i blog w ogóle super. Widać że piszesz szczerze. Na pewno będę częściej zaglądać do Ciebie.
Pozdrawiam.
Karolina.

Kasiaaa
Gość
Kasiaaa
31 stycznia 2019 21:31

Ostatnio się nad nią zastanawiam…

Dominika
Gość
Dominika
3 lutego 2019 23:19

Mam pytanie. Jak długo używasz szczoteczke Braun a jak długo Foreo?

Sara
Gość
Sara
9 lutego 2019 21:12

Kupiłam tydzień temu i jestem mega zadowolona!

W imieniu Oral-B
Gość
W imieniu Oral-B
12 lipca 2019 11:35

Ciekawy artykuł. Zachęcamy do odwiedzenia strony Oral-B, na której znajduje się poradnik przygotowany przez ekspertów na temat wyboru szczoteczek do zębów a także wiele innych ciekawych informacji.

Klaudyna
Gość
Klaudyna
2 października 2019 23:11

Skusiłam się na tą szczoteczkę we wakacje i jestem mogą zadowolona. Faktycznie jest drogą ale warta tej ceny. Moje zęby nigdy nie były takie białe. Gorąco polecam!

przemekb102
Gość
przemekb102
11 maja 2020 08:17

Szczoteczki elektryczne są o wiele skuteczniejsze, polecam je każdemu. Jak się już spróbuje, nie chce się wracać do szczoteczki tradycyjnej :)

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: