Soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM – moja opinia

Nie muszę już nosić ogromnego cylindra, więc okazało się, że wybór soczewek dla astygmatyków jest całkiem spory! Dziś recenzja soczewek ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM Johnson&Johnson. Jak się noszą?

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM Johnson&Johnson są – jak sama nazwa wskazuje – przeznaczone dla osób z astygmatyzmem, czyli są to soczewki toryczne. Dostępne w zarówno o mocach dodatnich jak i ujemnych co jest niekoniecznie oczywiste przy soczewkach torycznych. Producent deklaruje wysoką przepuszczalność tlenu, skuteczny filtr UV (99.9% dla UVB oraz 96.1% dla promieniowania UVA), oraz to że soczewki wykonane są w  technologii HYDRACLEAR PLUS (wykorzystująca składnik nawilżający poliwinylopirolidon PV). Poza tym są produkowane w U.S.A.

ACUVUE-OASYS-for-ASTIGMATISM-są-dwutygodniowymi-soczewkami-kontaktowymi-przeznaczonymi-dla-osób-z-astygmatyzmem-Johnson-and-Johnson-dwutygodniowe-soczewki-toryczne

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM Johnson&Johnson

Jeżeli jesteś astygmatykiem i szukasz dla siebie idealnych soczewek kontaktowych z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM. Stworzone przez jednego z najlepszych producentów na rynku- firmę Johnson&Johnson, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii spełniają najwyższe standardy. Soczewki ACUVUE OASYS dla astygmatyków sprawią, że będziesz ostro widział przez cały dzień, Twoje oczy będą nawilżone co da Ci komfort użytkowania, a dodatkowo będziesz zabezpieczony przed szkodliwymi promieniami UV.

ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM TO ŚWIETNY WYBÓR DLA CIEBIE JEŻELI: potrzebujesz soczewek, które dadzą Ci najlepszą jakość widzenia w każdej sytuacji; oczekujesz najlepszego poczucia komfortu; często korzystasz z ekranów cyfrowych; przebywasz w pomieszczeniach klimatyzowanych, ogrzewanych lub zapylonych; odczuwasz zmęczenie i suchość oczu; jesteś dalekowidzem lub krótkowidzem; wolisz soczewki wielokrotnego użytku; szukasz pewnej ochrony przed promieniami ultrafioletowymi.

NOWOCZESNE SOCZEWKI DLA ASTYGMATYKÓW

Przy produkcji soczewek torycznych ACUVUE OASYS użyte zostały innowacyjne technologie, których zadaniem jest zapewnić Ci najlepszą jakość widzenia oraz najwyższy komfort użytkowania. Dzięki wyjątkowemu designowi BLINK STABILIZED soczewka będzie zawsze utrzymywać się w idealnej pozycji, niezależnie od ruchów głowy czy oczu. W celu uzyskania tego efektu wykorzystana została naturalna siła mrugnięć. Za odpowiednie nawilżenie gwarantujące najwyższy komfort podczas użytkowania soczewek odpowiedzialna jest natomiast technologia HYDRACLEAR® PLUS- znana ze sferycznych soczewek ACUVUE OASYS.

PEWNA OCHRONA PRZED PROMIENIOWANIE ULTRAFIOLETOWYM

Soczewki producenta Johnson&Johnson słyną z najlepszych na rynku filtrów UV. Nie inaczej jest w przypadku torycznych soczewek ACUVUE OASYS. Użyty w nich filtr UV blokuje 99,9% promieniowania UVB oraz ponad 96,1% promieniowania UVA. Zapewni Ci to idealną ochronę przed szkodliwymi skutkami tego promieniowania.

KOMFORT, JAKOŚĆ WIDZENIA I BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki wszystkim wymienionym atutom soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM są tak często wybierane przez osoby cierpiące na astygmatyzm. Użytkownicy tych soczewek od dawna doceniają m.in. szeroki zakres parametrów, świetne nawilżenie pozwalające zapomnieć, że ma się je na oczach, jak również wysoki poziom bezpieczeństwo dostarczany dzięki właściwemu nawilżeniu, odpowiedniej przepuszczalności tlenu, jak i ochronie przed promieniami UV.

ACUVUE-OASYS-for-ASTIGMATISM-with-HYDRACLEAR-PLUS-Johnson-and-Johnson-dwutygodniowe-soczewki-toryczne-dla-astygmatyków-dla-osób-z-astygmatyzmem-ASTYGMATYZM

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM Johnson&Johnson

Zanim zaczęłam nosić soczewki  ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM Johnson&Johnson używałam wyłącznie soczewek torycznych firmy Cooper Vision. Porównanie dwóch wersji – Soczewki kontaktowe Proclear Toric XR CooperVision kontra Soczewki kontaktowe Frequency Xcel Toric XR CooperVision robiłam we wpisie Soczewki dla astygmatyków: porównanie dwóch dostępnych wersji – jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam.

Soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM bardzo różnią się od obu wersji soczewek Cooper’a których używałam:

  1. ACUVUE są bardziej miękkie niż toryczne soczewki Cooper Vision. Ma to spore znaczenie głównie podczas zakładania soczewki. Mówiąc szczerze nie jest to dla mnie zaletą. Soczewka ACUVUE łamie się na pół i wygina po wyciągnięciu z opakowania, co jest niestety denerwujące…
  2. Mam wrażenie, że soczewki ACUVUE są cieńsze niż soczewki Cooper Vision, a jednocześnie jakby mniej sprężyste. Jednak nie ma to dla mnie znaczenia jeśli chodzi o komfort noszenia . W porównaniu z soczewkami Cooper’a Acuvue są równie wygodne.
  3. Soczewki ACUVUE są dość intensywnie wybarwione na niebiesko. To może być zaletą podczas wyciągania ich z opakowania. Trochę też widać je na oczach podczas noszenia.
  4. Dwutygodniowy tryb noszenia zdecydowanie mi odpowiada. Mam wrażenie, że jest to bardziej higieniczne niż soczewki miesięczne. Poza tym soczewki ACUVUE for ASTIGMATISM mają ciekawą opcję noszenia ich zarówno w dzień jak i w nocy. Wtedy należy je wymieniać co tydzień. Nie próbowałam takiego rozwiązania, ale dobrze wiedzieć że jest taka opcja.
  5. Soczewki Acuvue Oasis fir Astigmatyzm są komfortowe w noszeniu przy różnych typach oświetlenia. Jeśli pracujecie w soczewkach przy komputerze, albo prowadzicie samochód po zmroku, to wiecie o co mi chodzi.
  6. Cena ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM jest atrakcyjna jak na soczewki toryczne. Oscyluje wokół 70zł za opakowanie 6 sztuk (dwutygodniowych). Za soczewki COOPER VISION płaciłam około 200zł za opakowanie 3 sztuk (miesięcznych), więc cenowo wypadają naprawdę korzystnie.
  7. Jestem wrażliwa na punkcie nawilżenia gałki ocznej i tutaj soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM spisują się bardzo dobrze. Zapewniają mi komfort noszenia przez wiele godzin.
ACUVUE-OASYS-for-ASTIGMATISM-with-HYDRACLEAR-PLUS-Johnson-and-Johnson-dwutygodniowe-soczewki-toryczne-dla-astygmatyków-dla-osób-z-astygmatyzmem-JulioBlog.pl-blog-Julii

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM Johnson&Johnson

PODSUMOWUJĄC:

Generalnie jestem zadowolona z soczewek torycznych Acuvue Oasis for Astigmatism. Jedyna ich poważna wada to moim zdaniem właśnie proces zakładania,  o czym pisałam na początku. Pod każdym innym względem jestem noszą się bardzo dobrze.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach

9 komentarzy do "Soczewki ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM – moja opinia"

Powiadom o
avatar

Sortuj komentarze::   od najnowszych | od najstarszych
Zuza
Gość
Zuza
2 grudzień 2018 19:46

hejka a jaki płyn polecasz?

Julka
Gość
Julka
2 grudzień 2018 21:33

Ja niedługo też będę nosić soczewki. Mam nadzieję :) Właśnie mam astygmatyzm. Ciekawe jakie mi zostaną przypisane.

Kamila
Gość
Kamila
4 grudzień 2018 13:51

Również noszę soczewki ACOVUE. Chociaż nigdy w nich nie spałam w sensie przez całą noc to zdarzyło mi się zdrzemnąć w nich w samolocie. Jak dla mnie to dobra opcja. W podróży nie zawsze jest możliwość zdjęcia soczewek. Pozdrawiam

Aleksandra
Gość
Aleksandra
25 styczeń 2022 18:23

Hej. Do tej pory nosiłam soczewki iwear astigmatism 1 day na zmianę z clariti 1 day astigmatism (ta sama firma CooperVision). Ostatnio byłam zmuszona kupić jedno opakowanie (30 szt. miesięczne) na jedno oko (wada inna na obu oczach) zupełnie inne soczewki toryczne, bo Cooper Vision miał braki magazynowe moich dotychczasowych soczewek. Mój sklep internetowy podsunął mi podobne – Acuvue Oasys for Astigmatism. Zamówiłam je, zapłaciłam ok. 85 zł z dostawą. Noszę już 3 dzień i powiem Wam, że żałuję z całego serca tego zakupu. Nie widzę prawie że na jedno oko. Muszę mrugać ciągle, bo obraz mi się rozmazuje na lewym (prawe oko bez problemu, bo jeszcze mam clariti). Pieniądze wyrzucone w błoto… Albo… Czy ja coś źle robię?

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: