Moja opinia o płynie do soczewek Biotrue BAUSH + LOMB

Odkąd noszę soczewki próbowałam tylko dwóch płynów oczyszczających, obu firmy Alcon, z których jeden spisuje się tak dobrze, że nie czułam potrzeby zmiany. Kilka tygodniu temu potrzebowałam jednak małej wersji na wyjazd, więc kupiłam coś innego – podróżny zestaw Biotrue BAUSH + LOMB.

julioblog.pl-blog-julli-płyn-do-czyszczenia-soczewek-kontaktowych-miękkich-biotrue-maush-lomb-podróżna-wersja-60ml-pojemnik-opakowanie-na-szkła-kontaktowe-do-samolotu-bagaż-pudełko

Biotrue BAUSH + LOMB – wielofunkcyjny płyn do oczyszczania soczewek miękkich. Opakowanie 2x60ml.

Dziś napiszę Wam, co sądzę o płynie Biotrue BAUSH + LOMB: czy dobrze oczyszcza soczewki miękkie, jak działa na oczy, oraz czy zastąpi mojego faworyta czyli płyn Alcon Opti-Free® PureMoist®. Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam.

Producent płynu Biotrue obiecuje, że jego technologia jest inspirowana biologią ludzkiego oka. Biotrue ma odczyn pH odpowiadający zdrowym łzom i zastosowano w nim substancje zwilżającą występującą naturalnie w oku. Takie argumenty bardzo do mnie trafiają. Od płynu oczyszczającego soczewki kontaktowe oczekuję nie tylko skuteczności, ale równocześnie delikatności dla moich oczu i możliwie jak najdłuższego nawilżenia.

Podróżna wersja płynu Biotrue BAUSH + LOMB, którą testowałam zawiera 2 małe opakowania płynu (60ml), dwa pudełka na soczewki i dwa woreczki, które są odpowiednie do bagażu podręcznego w samolocie. Za taki zestaw zapłaciłam 19,99zł.

wielofunkcyjny płyn do czyszczenia miękkich soczewek kontaktowych  Biotrue BAUSH + LOMB podróżna wersja 2 x 60ml woreczek pudełko na soczewki

Biotrue BAUSH + LOMB – wielofunkcyjny płyn do oczyszczania soczewek miękkich. Opakowanie 2x60ml.

Biotrue – wielofunkcyjny płyn stanowiący ogromny krok naprzód w dziedzinie pielęgnacji soczewek miękkich.

Receptura Biotrue została opracowana tak, by płyn naśladował fizjologię narządu wzroku. Bazując na badaniach funkcji narządu wzroku, takich jak oczyszczanie, nawilżanie i utrzymywanie prawidłowego stanu higieny. Firma Bausch + Lomb następnie stworzyła wyjątkowy, innowacyjny produkt do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Płyn Biotrue oferuje dużo więcej niż tylko skuteczną dezynfekcję dzięki połączeniu trzech opartych na bioinspiracji innowacyjnych rozwiązań:

  • odczynu odpowiadającego pH zdrowych łe
  • zastosowaniu substancji zwilżającej występującej w narządzie wzro
  • właściwości zachowania aktywności korzystnie działających białek płynu łzowego

Alcon Opti-Free® PureMoist® to płyn, który stosowałam nieprzerwanie przez prawie rok. Raz zrobiłam wyjątek i wypróbowałam Alcon Opti-Free® Replenish®, którego jednak zdecydowanie Wam nie polecam. (Pisałam o tym w poście pt: 2 płyny do soczewek OPTI-FREE® Alcon: PureMoist® kontra Replenish® – porównanie).

2 płyny do soczewek OPTI-FREE® Alcon: PureMoist® kontra Replenish® – porównanie. podobny nie znaczy taki sam. Okazało się, że różnica między dwoma płynami Alcon: Alcon Opti-Free® PureMoist® i Alcon Opti-Free® Replenish® jest moim zdaniem kolosalna! Płyn Alcon Opti-Free® PureMoist®: Zawiera unikalną formułę HydraGlyde Moisture Matrix zapewniającą 16 godzin nawilżenia soczewek kontaktowych oraz komfort od ich założenia do zdjęcia. Usuwa osady białkowe i redukuje ilość osadów lipidowych, aby zapewnić ostre i komfortowe widzenia przez cały okres użytkowania soczewek. Podwójny system dezynfekcji Polyquad i Aldox wraz z EDTA gwarantuje znakomite działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i czyszczące w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia podczas noszenia soczewek. Płyn rekomendowany jest szczególnie do pielęgnacji silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych. Dowiedziono, że płyn Opti-Free PureMoist zwiększa komfort noszenia silikonowo-hydrożelowych i hydrożelowych soczewek kontaktowych. Przykładem znakomitego działania z soczewkami silikonowo-hydrożelowymi są wyniki ostatnich badań z udziałem użytkowników zgłaszających dyskomfort, którzy informowali o wydłużeniu trwałości odczucia wygody noszenia soczewek Air Optix, z zastosowaniem płynu do soczewek Opti-Free PureMoist o niemal 2 godziny. Płyn Alcon Opti-Free® Replenish®: Sześć dodatkowych godzin nawilżenia, aby pomóc ci przez cały dzień! Przeciętny pacjent nosi soczewki kontaktowe przez około 13 godzin dziennie OPTI-FREE RepleniSH regeneruje powierzchnie soczewki, aby utrzymać nawilżenie miękkich soczewek kontaktowych aż do 14 godzin. Dłużej niż przeciętny czas noszenia! Tylko wielofunkcyjny płyn dezynfekcyjny Opti-free Replenish zawiera TEARGLYDE opatentowany system regenerujący o udowodniony podwójnym działaniu, który codziennie regeneruje i utrzymuje wilgotność soczewek. julioblog.pl-blog-julii-Płyn-do-pielęgnacji-soczewek-kontaktowych-300ml-Alcon-Opti-Free-Replenish-płyn-soczewki-silikonowo-hydrożelowe Płyn Alcon Opti-Free® Replenish® 300ml Czyszczenie: łagodne środki czyszczące o dowiedzionej skuteczności usuwają osady białkowe, dzięki czemu soczewki zachowują świeżość i są wygodne w noszeniu przez cały dzień. Komfort: zawiera TEARGLYDE patentowany system regenerujący o udowodniony podwójnym działaniu, który codziennie regeneruje i utrzymuje wilgotność soczewek. Odpowiednia dezynfekcja: ulepszona formuła dezynfekująca, która jest odpowiednia dla wszystkich miękkich soczewek, również silikonowo hydrożelowych. Zabija bakterie (zarazki), które mogą powodować zakażenie oka.

2 płyny do soczewek OPTI-FREE® Alcon: PureMoist® kontra Replenish® – porównanie. podobny nie znaczy taki sam.

Jak przeczytałam na stronie Baush + Lomb, pH zdrowych łez waha się od pH 7,3 do pH 7,7  i właśnie taki odczyn ma płyn Biotrue. Przyznam się szczerze, że zaskoczył mnie wykres, w którego wynika, że płyn Alcon Replenish®, który tak krytykowałam  ma odczyn pH 7,8. To prawdopodobnie wyjaśnia, dlaczego używając płynu Alcon Opti-Free® Replenish® czułam taki dyskomfort… Ma po prostu zbyt wysokie pH.

Alcon Opti-Free® PureMoist® lubię, ponieważ świetnie oczyszcza soczewki, nie podrażnia oczu i daje mi długotrwałe uczucie komfortowego nawilżenia. Sądziłam, że jest to najlepszy płyn na rynku.

Jednak prawdę powiedziawszy – moje najnowsze odkrycie Biotrue BAUSH + LOMB bije na głowę Alcon Opti-Free® PureMoist®. I to pod każdym względem!

julioblog.pl-płyn-do-czyszczenia-soczewek-kontaktowych-miękkich-biotrue-baush-lomb-podróżna-wersja-60ml-pojemnik-opakowanie-na-szkła-soczewki-kontaktowe-opinia-opinie-recenzja-julia

Biotrue BAUSH + LOMB – wielofunkcyjny płyn do oczyszczania soczewek miękkich. Opakowanie 2x60ml + 2 pudełka na soczewki + 2 woreczki strunowe.

Oczyszczanie soczewek płynem Biotrue BAUSH + LOMB

Oczyszczanie do podstawowa funkcja płynu do soczewek. Wg mnie płyn Biotrue BAUSH + LOMB bardzo dokładnie oczyszcza soczewki z wszelkich osadów i do tego działa szybciej niż Alcon Opti-Free® PureMoist®.

Przykładowo, gdy bardzo późno poszłam spać i na drugi dzień wcześnie rano zakładałam soczewki oczywiście przy płynie Alcona miałam wrażenie, że są czyste. Jednak teraz przy Biotrue widzę zdecydowaną różnię, a moje spojrzenie rano jest jeszcze ostrzejsze.

Moje subiektywne odczucia potwierdzają również badania. Ich wyniki czytałam na polskiej stronie BAUSH + LOMB. Informacje dotyczą działania płynu Biotrue na bakterie i grzyby wyizolowane z używanych soczewek, pojemników na soczewki oraz zainfekowanych oczu. Z wykresów na stronie Baush + Lomb jasno wynika, że płyn Biotrue działa znacznie skuteczniej na gronkowce niż płyn Alcon Opti-Free® Replnienish®, a także inny płyn Alcona występujący pod nazwą Evermoist. Mam przeświadczenie, że jest to po prostu inna nazwa handlowa mojego ulubionego płynu Alcon Opti-Free® PureMoist®. Już nie ulubionego.

Biotrue redukcja MRSA gronkowce Alcon opti free replenish pure moimst biotrue baush lomb wykres z badań

Płyn Biotrue BAUSH + LOMB oferuje skuteczną dezynfekcję. Do oceny skuteczności w warunkach laboratoryjnych użyto odpowiednio spreparowanych drobnoustrojów i oceniono działanie płynu. Dodatkowo zbadano skuteczność działania płynu Biotrue wobec szeregu bakterii i grzybów wyizolowanych z używanych soczewek, pojemników na soczewki oraz zainfekowanych oczu. Uzyskano niezmiennie wysoki wskaźnik redukcji log takich drobnoustrojów, jak S. aureus, MRSA (gronkowiec złocisty metycylinooporny) i F. solani. Silne działanie wobec izolatów klinicznych Staphylococcus aureus1 Silne działanie wobec izolatów klinicznych MRSA1

Właściwości nawilżające Biotrue BAUSH + LOMB

Z różnych przyczyn bardzo zwracam uwagę na to, aby moje oczy były dobrze nawilżone. Płyn Biotrue nawilża moim zdaniem rewelacyjnie. Przeczytałam na stronie że:

Wielofunkcyjny płyn Biotrue nawilża miękkie soczewki kontaktowe w podobny sposób, jak oczy – dzięki zawartości hialuronianu (HA), substancji zwilżającej występującej w całym organizmie, w tym także we łzach1 i w nabłonku rogówki.

HA ma korzystny wpływ na narząd wzroku. Tworzy na powierzchni soczewki luźną sieć przyciągającą wodę, która otacza soczewkę nawilżającą powłoką Pomaga stabilizować film łzowy i zmniejsza tarcie2

HA utrzymuje się na soczewkach do 20 godzin. HA utrzymuje się na soczewkach do 20 godzin, utrzymując uczucia komfortu przez cały dzień4

I to jest chyba cała tajemnica… Podczas stosowania płynu Biotrue ani razu nie zdarzyło mi się użyć Kropli do oczu Systane® Ultra, które mimo wszystko zawsze wolałam mieć ze sobą używają płynu Alcon Opti-Free® PureMoist®.

julioblog.pl-płyn-do-czyszczenia-soczewek-kontaktowych-miękkich-biotrue-baush-lomb-podróżna-wersja-60ml-pojemnik-opakowanie-na-szkła-kontaktowe-do-samolotu-informacje-bagaż-podręczny

Biotrue BAUSH + LOMB – wielofunkcyjny płyn do oczyszczania soczewek miękkich. Opakowanie 2x60ml – informacje od producenta.

Już podczas zakładania soczewek wydobytych z płynu Biotrue czuć, że są elastyczne i dobrze nawilżone, natychmiast przestaję je czuć w oku, dobrze przylegają i mogę je nosić komfortowo przez wiele, wiele godzin.

Opakowanie Biotrue BAUSH + LOMB i pudełko na soczewki

Na koniec dwie drobne kwestie. Opakowanie płynu Biotrue BAUSH + LOMB jest bardzo estetyczne i wygodne. Podobają mi się również pudełka na soczewki, które są nieco głębsze niż pudełeczka dodawane do płynów Alocna. Może przez większe opakowanie zużywam nieco więcej płynu Biotrue, ale jest ono wg mnie znacznie wygodniejsze.

julioblog.pl-płyn-do-czyszczenia-soczewek-kontaktowych-miękkich-biotrue-baush-lomb-podróżna-wersja-60ml-pojemnik-opakowanie-na-szkła-soczewki-kontaktowe-opinia-opinie-recenzja

Biotrue BAUSH + LOMB – wielofunkcyjny płyn do oczyszczania soczewek miękkich. Opakowanie 2x60ml i 2 opakowania na soczewki.

Podsumowując tę recenzję muszę powiedzieć, że płyn Biotrue BAUSH + LOMB jest wg mnie znakomity! Oczywiście kupię duże opakowanie.

Cena Biotrue BAUSH + LOMB jest zbliżona do najdroższego z płynów Alcon Opti-Free® PureMoist® (ok. 35-40zł za 300ml) więc nawet przez chwilę nie będę się wahać. Wam również polecam!

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

13 komentarzy do "Moja opinia o płynie do soczewek Biotrue BAUSH + LOMB"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Aleksandra
Gość
Aleksandra
27 września 2015 17:51

Cześć Julia
Bardzo ciekawy artykuł. Ja póki co się przyzwyczajam bo noszę soczewki dopiero parę dni. Mam trochę suche oczy, ale jakoś daję radę. Podobno na początku to normalne. Ja miałam soczewki w takie promocji że pierwsza para jest gratis i dostałam jeszcze mały płyn Pure Moist z Alcon. Miałam kupić dużą wersję ale wcześniej wypróbuję Biotrue skoro tak go polecasz.
Pozdrawiam

Misia
Gość
Misia
28 września 2015 20:12

Kapitalny płyn, niestety cena czasem naprawdę mnie demotywuje. Jeżeli chodzi o Alcon Replenish to mam podobne odczucia, suchość oka i dziwne pieczenie w ciągu dnia, tak jakby nie oczyszczał soczewki tak jak należy.

Paulina
Gość
Paulina
8 października 2015 22:38

Od kilku miesięcy noszę soczewki regularnie. Jestem w fazie testowania płynów i bardzo miło mi widzieć taki artykuł! :) Mam podobne odczucia do Twoich – Opti free Replenish nie jest „najwygodniejszym” płynem. Za to po BioTrue – w ogole nie czuje się soczewek! I to uczucie nawilżenia przez cały dzień :)
Proszę napisz kiedyś recenzję płynu Aosept. Używałam i odczucia są bardzo ciekawe. Chyba najlepiej ze wszystkich płynów oczyszcza soczewki, jednak nie ma przy nim tego idealnego nawilżenia, ale nie ma tez gnecenia Replenish. Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii. Będę czekać :)

Pat
Gość
Pat
16 października 2015 19:42

Jak dla mnie płyn Alcon Replenish, którego właśnie nie polecasz jest bardzo dobry i nie mam do niego zastrzeżeń. Ale pewnie to dużo zależy od tego, kto jak wrażliwe ma oczy.

trackback

[…] nawet do oczu wrażliwych i suchych, a do tego świetnie oczyszcza. Pisałam o nim w poście: Moja opinia o płynie do soczewek Biotrue BAUSH + LOMB, więc jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na temat pH płynów do soczewek […]

Rose
Gość
Rose
2 kwietnia 2016 01:00

Również noszę soczewki kontaktowe i w pełni się z Tobą zgadzam że płyn biotrue jest dobry. Kilka razy zdarzyło mi się zasnąć w soczewkach (wiem że się tak nie powinno robić ale to była siła wyższa ;)) i dzięki temu płynowi nie miałam potem problemów. Dlatego podpisuję się pod tym co napisałaś o biotrue i też go polecam.

SoloCare
Gość
20 października 2016 09:27

Moim zdaniem najlepszy jest SoloCare Aqua, który zarówno dobrze nawilża, jak i chroni przed bakteriami, ale zgadzam się że Bio True to również bardzo przyzwoity płyn do pielęgnacji

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: