Essie Good To Go! VS Olejek ESSIE Instant Dry Oil

Kiedy maluję paznokcie liczy się dla mnie bardzo czas schnięcia.

Jak już pisałam w poście  moim ulubieńcem jest Wysuszacz lakieru do paznokci Essie GOOD TO GO! który nałożony na świeży, jeszcze nieco wilgotny lakier sprawia, że paznokcie w kilka minut są idealnie wysuszone i twarde i można powrócić do zwykłych czynności. Recenzję wysuszacza Essie zrobiłam w poście porównawczym z innym podobnym kosmetykiem Essie: ESSIE GOOD TO GO KONTRA ESSIE NO CHIPS AHEAD ale nadal uważam, że najpopularniejszy wysuszacz Essie Good to GO! jest to najlepszy produkt tego typu.

Nail_Care_Good_To_Go_Top_Coat_essie

Wysuszacz lakieru do paznokci Essie GOOD TO GO!

Zanim go jednak kupiłam, moim pierwszym wyborem była  oliwka zabezpieczająca lakier Essie Instant Dry Oil która stoi na mojej półce z lakierami już od dłuższego czasu.

Oliwka w wersji profesjonalnej kosztuje ok 39zł za 13,5ml. Ja kupiłam swoją własnie w takiej cenie już dość dawno temu jeszcze przed zmianą opakowania (moje ma 15ml). Teraz pudełeczko jest nieco inne, pojemność wynosi 13,5ml ale z tego co mi wiadomo poza odświeżoną szatą graficzną jest to wciąż ten sam produkt.

Plus zmiany jest taki, że starszą wersję można kupić w sieci za ok 15zł. Czy warto to zrobić przekonanie się czytając dalej :) 

essie_julioblog_pl_olejek_wysuszacz_dry_oil_good_to_go

Dwa produkty przyspieszające wysychanie lakieru do paznokci i zabezpieczające manicure: Wysuszacz lakieru do paznokci Essie GOOD TO GO! oraz Oliwka zabezpieczająca lakier Essie Instant Dry Oil. Oba produkty w wersji profesjonalnej z cienkimi pędzelkami.

Essie Instant Dry Oil to kolejny produkt Essie, który nakłada się na świeżo pomalowane paznokcie w celu przyspieszenia wysychania. Oliwka ma dodatkowo na celu zabezpieczenia lakieru, aby dłużej cieszyć się swoim mani.

Czy sprawdza się to w praktyce?

Odpowiedź jest prosta: skoro oliwka leży u mnie zapomniana podczas gdy zużywam kolejne opakowania Essie  Essie GOOD TOGO! to raczej nie.

Jednak Oliwka zabezpieczającą lakier Essie Instant Dry Oil ma swoje plusy:

  • minimalnie przyspiesza schnięcie lakieru, ale bez porównania z Essie GOOD TOGO!. Jednak jeśli miałabym do wyboru nic lub oliwkę to wybieram oliwkę.
  • podczas aplikacji nie muszę się martwić o skórki, ponieważ nawet jeśli je niechcący pomaluję to ich nie przesuszę, a nawet nieco nawilżę – to spory atut
  • jak na produkt do wysuszania lakieru ma bardzo neutrlany  zapach
  • oliwka po otwarciu zachowuje swoje właściwości przez długi czas, nie pamiętam jak długo ją posiadam ale raczej dobrze ponad rok i wciąż zachowuje się identycznie

Co do minusów to Oliwka zabezpieczającą lakier Essie Instant Dry Oil:

  • jest tłusta, więc zanim na prawdę dobrze wyschnie zatłuszczam wszystko dookoła np; klawiaturę komputera
  • nie zauważyłam zwiększenia trwałości żadnego koloru Essie po użyciu tej oliwki
  • nie nadaje żadnego połysku. Póki jest mokra, kolor ładnie lśni, ale gdy już wyschnie połysk jest taki sam jak bez użycia żadnego top coatu, a nawet mniejszy – w zależności od koloru
  • jeśli tobię wzorki na paznokciach to nigdy nie jestem do końca pewna czy na pewno mogę już nałożyć kolejną warstwę lakieru – tutaj Essie GOOD TO GO! znowu wygrywa :)
essie_julioblog_pl_olejek_wysuszacz_dry_oil_good_to_go_manicure

Dwa produkty przyspieszające wysychanie lakieru do paznokci i zabezpieczające manicure: Wysuszacz lakieru do paznokci Essie GOOD TO GO! oraz Oliwka zabezpieczająca lakier EssieesInstant Dry Oil. Oba produkty w wersji profesjonalnej z cienkimi pędzelkami.

Zatem podsumowując: Oliwkę zabezpieczającą lakier Essie Instant Dry Oil można polubić, jednak w porównaniu do Essie GOOD TO GO!wypada blado. Mam ją w domu na wszelki wypadek, ponieważ nawet długo przechowywana zachowuje swoje właściwości ale Essie GOOD TO GO! jest nadal moim numerem jeden, zwłaszcza od momentu gdy minimalnie się zmienił i nie podrażnia tak skórek :)

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

5 komentarzy do "Essie Good To Go! VS Olejek ESSIE Instant Dry Oil"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
jackie
Gość
jackie
27 grudnia 2014 20:19

Fajne porównanie, ale ja wolę olejek 😀 Pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale essie good to go tak okropnie śmierdzi że nie mogę go używać. Podobnie zdanie mam co do innych wysuszaczy. Dlatego zawsze stawiam na olejki i jestem w pełni zadowolona :)

trackback
Kinga
8 stycznia 2015 17:59

Jestem na etapie szukania idealnego produktu który przyspieszy wysychanie i choć trochę przedłuży trwałość lakieru. Twój post jest bardzo pomocny! Teraz wiem, że na pewno nie sprawdzi się u mnie olejek. Zdecyduję się na klasyczny top coat i chyba faktycznie na ten essie. Jak powąchałam sache vite to aż zakręciło mni się w głowie!

ttoka
Gość
ttoka
22 września 2015 13:24

Szukam od pewnego czasu jakiegoś wysuszacza do paznokci. Męczy mnie już malowanie i czekanie na zbawienie, aż paznokcie wyschną. Denewują mnie odbite wzorki, czy jakieś inne dziwne rzeczy na moich paznokciach dlatego chyba czas zainwestować w taki produkt. Próbowałam już wszystkich chyba sposobów, ale czas sięgnąć po ten profesjonalny, może w końcu znajdę coś dla siebie.

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: