DIY – prosty i wszechstronny olejek do pielęgnacji ciała

Pewnie zauważyliście, że ostatnio bardzo polubiłam oleje do ciała. Próbowałam już sporo naturalnych i gotowych kosmetyków. Tym razem postanowiłam wyprodukować swój :) Z pomocą przyszła marka Fitomed, która na swojej stronie oferuje różne surowce kosmetyczne.

Na początek postanowiłam wypróbować coś prostego. Chciałam stworzyć pielęgnacyjną mieszankę do ciała na bazie tych olejów, które w gotowych kosmetykach dobrze się u mnie sprawdziły. Jest to na pewno olejek ze słodkich migdałów, czy olejek macadamia. Ze strony internetowej  Fitomed wybrałam więc dwa produkty:

  • Zimnotłoczony olej ze słodkich migdałów (100ml/12zł). W składzie 100% Prunus Amygdalus Dulicis Oil), oraz
  • Aktywny olej witaminowy z Q10 (100ml/17zł). Jest to mieszanina oleju winogronowego i oleju z orzeszków macadamia wzbogacona witaminami A, E, F, koenzymem Q 10, wyciągiem z rokitnika.
surowce-kosmetyczne-oleje-kosmetyczne-do-stworzenia-własnych-kosmetyków-półprodukty-do-kosmetyków-FITOMED-robienie-domowych-kosmetyków-z-półproduktów-w-domu-Fitomed

Zimnotłoczony olej ze słodkich migdałów Fitomed (100ml/12zł). W składzie 100% Prunus Amygdalus Dulicis Oil), oraz Aktywny olej witaminowy z Q10 Fitomed (100ml/17zł). Jest to mieszanina oleju winogronowego i oleju z orzeszków macadamia wzbogacona witaminami A, E, F, koenzymem Q 10, wyciągiem z rokitnika.

Zimnotłoczony olej ze słodkich migdałów można dodawać do kosmetyków dla skóry normalnej, mieszanej i suchej w stężeniu 5-100%. Na stronie Fitomed przeczytałam, że olej witaminowy z Q10 sprawdzi się jako składnik odżywczy i witaminowy dodany w stężeniu 5-20%.

Ponieważ chciałam uzyskać silnie działający olejek do pielęgnacji całego ciała,  połączyłam olej witaminowy i olejek ze słodkich migdałów w proporcji 1:4. Uzyskałam w ten sposób bogaty we właściwości odżywcze lekki olejek do ciała.

Olej ze słodkich migdałów stanowi świetną bazę do łączenia z innymi surowcami kosmetycznymi ponieważ ma bardzo neutralny zapach i nie za ciężką konsystencję. Wielokrotnie przekonałam się, że świetnie zmiękcza i wygładza skórę, łagodzi zaczerwienie i swędzenie, a stosowany regularnie chroni przed podrażnieniami.

Zimnotłoczony-olej-ze-słodkich-migdałów-tłoczony-na-zimno-Prunus-Amygdalus-Dulicis-Oil-aktywny-olej-witaminowy-z-koenzymem-Q10-FITOMED-macadamia-olejek-z-pestek-winogron-rokitnika

Zimnotłoczony olej ze słodkich migdałów Fitomed (100ml/12zł), oraz Aktywny olej witaminowy z Q10 Fitomed (100ml/17zł) – zakresy zastosowania w kosmetykach.

Aktywny olej witaminowy z Q10 Fitomed, który jest mieszanką  oleju winogronowego i oleju z orzeszków macadamia wzbogacona witaminami A, E, F, koenzymem Q 10, wyciągiem z rokitnika ma również sporo dobroczynnych właściwości:

Mieszanina oleju winogronowego i oleju z orzeszków macadamia wzbogacona o witaminy A, E, F i koenzym Q 10 oraz wyciąg z rokitnika. Witaminy A i E należą do grupy antyoksydantów i biorą udział w „naprawach” struktur lipidowych, białek i błon komórkowych uszkadzanych przez wolne rodniki. W skład witaminy F (ekstrakt z kiełków zbożowych) wchodzą kwasy z zespołu NNKT: kwas linolowy, linolenowy, olejowy i arachidonowy. Nienasycone kwasy tłuszczowe dobrze się wchłaniają i uzupełniają ubytki cementu międzykomórkowego oraz wbudowują się w lipidy błon komórkowych naskórka, a także zapobiegają wysuszeniu skóry. Koenzym Q 10 zalicza się do grupy antyutleniaczy, który zwiększa zapotrzebowanie komórek na tlen i pobudza je do lepszego funkcjonowania.

Aktywny olej witaminowy z Q10 Fitomed – skład (INCI): Vitis Vinifera Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Tocopheryl Acetate (10%), Retinyl Palmitate (1%), Linseed Acid (10%), Ubiquinone.

oleje-kosmetyczne-zakres-zastosowania-olejki-do-kosmetyków-Vitis-Vinifera-Seed-Oil-Macadamia-Ternifolia-Seed-Oil-Hippophae-Rhamnoides-Oil,-Tocopheryl-Acetate-Retinyl-Palmitate-Linseed-Acid

Zimnotłoczony olej ze słodkich migdałów Fitomed (100ml/12zł). Skład – INCI:100% Prunus Amygdalus Dulicis Oil), oraz Aktywny olej witaminowy z Q10 Fitomed (100ml/17zł).Mieszanina oleju winogronowego i oleju z orzeszków macadamia wzbogacona witaminami A, E, F, koenzymem Q 10, wyciągiem z rokitnika. Skład – INCI: Vitis Vinifera Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Tocopheryl Acetate (10%), Retinyl Palmitate (1%), Linseed Acid (10%), Ubiquinone.

Moja mieszanka – z uwagi na zapach oleju witaminowego z Q10 pachnie delikatnie ziołowo, więc wzbogaciłam ją kilkoma kroplami olejku lawendowego. Kosmetyk, który powstał jest lekki, więc łatwo rozprowadza się na skórze, dobrze wchłania (o ile nie przesadzę z ilością) i co ważne nie klei.

Właściwości odżywcze i nawilżające połączenia olejków ze słodkich migdałów, orzeszków macadamia, oleju winogronowego i oleju z rokitnika są wg mnie bardzo dobre! Skóra jest nawilżona, odżywiona i elastyczne, więc pewnie jeszcze nie raz skorzystam z surowców kosmetycznych i będę ulepszać mieszankę :)

Dajcie znać czy robicie kosmetyki w domu, czy raczej korzystacie z gotowych rozwiązań.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie ma znaczenie! Zapraszam do dyskusji w komentarzach

16 komentarzy do "DIY – prosty i wszechstronny olejek do pielęgnacji ciała"

Powiadom o
avatar

Sortuj komentarze::   od najnowszych | od najstarszych
Ala
Gość
Ala
10 luty 2017 20:36

U mnie króluje olejek z kiełków pszenicy właśnie z firmy Fitomed :) Używam go głównie do włosów. Słyszałam że można dodawać do kremów. Boję się że na dłuższą metę podziała zapychająco więc nie próbuję. Za to moje mięciutkie nawilżone włosy kochają ten olejek 😀

KATE
Gość
KATE
10 luty 2017 20:52

Robiłam kiedyś podobne mieszanki właśnie olejami Fitomedu. Teraz złapałam lenia i wybieram gotowe kosmetyki ale trzeba się zmobilizować bo działanie super!

Joanna Nowak
Gość
Joanna Nowak
10 luty 2017 22:04

Brzmi ciekawie. Muszę wypróbować. Jeszcze takiej mieszanki to nie robiłam.

Ivv
Gość
Ivv
11 luty 2017 11:27

Fajny prosty przepis :) Ja jeszcze nigdy nie kręciłam żadnych domowych kosmetyków ale coś takiego chętnie wypróbuję. Proste, szybkie i stosunkowo niedrogie jak na takie składniki. Pytanie tylko do jakiego przelać to opakowania żeby dobrze się używało?

Joasia
Gość
Joasia
20 luty 2017 19:40

Też mam zamiar trochę poeksperymentować z takimi.robionymi kosmetykami. Półprodukty wychodzą znacznie taniej niż gotowe kosmetyki a można wyczarować prawdziwe cuda :-) Zwłaszcza jak ktoś ma skórę z problemami to pełne dopasowanie kosmetyków do skóry jest gwarantowane :-) Trzeba tylko dobrze poznać potrzeby skóry. Dlatego właśnie jestem na etapie gromadzenia inspiracji i zaczynam domową produkcję :-)

Eosowa Pani :)
Gość
Eosowa Pani :)
21 luty 2017 15:03

Witam Panią. Wiem ze to trochę nie w dzisiejszym temacie, ale czy pani posiada wszystkie jajeczka firmy EOS? :) z góry byłabym bardzo wdzięczna :) ponieważ zastanawiam się nad zakupem :)) Pozdrawiam :)

Anma
Gość
Anma
23 maj 2017 10:07

Uwielbiam akurat wszystkie olejki, które wspaniale działają na naszą skórę. To jest dopiero podstawa pielęgnacji.

Ola
Gość
Ola
3 czerwiec 2017 15:41

Uwielbiam robić olejki w domu. Są o wiele lepsze niż tradycyjne kosmetyki dostępne w drogerii.

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: