Program Ochrony Kupujących Allegro. Moje doświadczenia

Dzisiaj podzielę się z Wami moim doświadczeniem z Programem Ochrony Kupujących Allegro. Musiałam z niego skorzystać, gdyż trafiłam na nieuczciwego sprzedawcę.

W temacie sprzedawców zerknijcie proszę do mojego wpisu 99% pozytywnych komentarzy na allegro to za mało gdyż moja ostatnia historia jest tylko potwierdzeniem tezy którą tam zawarłam.

Wracając do tematu dzisiejszego artykułu i Programu Ochrony Kupujących (POK), to nakreślę krótko całą sytuację.

Sprzedawca sprawiał wrażenie wiarygodnego więc zamówiłam u niego płyn do soczewek kontaktowych i inne drobiazgi za nieco ponad 100zł. Gdy minęło ponad 2 tygodnie a paczki nie było widać zapytałam sprzedawcę w mailu o co chodzi. Odpisał że przeprasza, że to przejściowe problemy techniczne i oczywiście wszystko zostanie wyjaśnione. Założyłam dyskusję na Allegro, w której sprzedawca znów przepraszał za zaistniałą sytuację ale niestety nic nie wskazywało ani na to, że wyśle towar, ani że odda pieniądze.

Do dyskusji włączył się pracownik Allegro, a że nie byłam jedyną poszkodowaną konto sprzedawcy zostało zablokowane. Zostałam poinformowana że mogę skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. 

Próbowałam jeszcze kontaktować się ze sprzedawcą, aby rozwiązać sprawę polubownie i nie zgłaszać tego na policję, ale kontakt się urwał, więc postanowiłam skorzystać z Programu Ochrony Kupujących i sprawdzić czy to w ogóle działa…

Allegro-gwarantuje-bezpieczne-zakupy-Program-Ochrony-Kupujących-Allegro-doświadczenie-z-programem-ochrony-kupujących-czy-to-działa-opinia-ocena-recenzja-moja-historia-allegro

Allegro zapewnia, że gwarantuje bezpieczne zakupy ale do tej pory nie miałam okazji się o tym przekonać. Generalnie zamawiam sporo na allegro i zwykle płacę od razu przez Allegro Finanse. Okazuje się, że ta kwestia jest istotna bo gdy płaci się przez Allegro Finanse, to Allegro zwraca również koszt wysyłki. Czyli w moim przypadku dokładnie całą kwotę zamówienia :)

Aby skorzystać z Programu Ochrony Kupujących wystarczy wypełnić krótki wniosek na stronie Allegro; opisać sprawę, podać dane transakcji.

program-ochrony-kupujących-allegro-wniosek-zwrot-pieniędzy-za-zakupy-od-nieuczciwego-sprzedawcy-na-Allegro-bezpieczne-zakupy-w-internecie-JulioBlog.pl-doświadczenia-ocena

Byłam mile zaskoczona gdy natychmiast po wypełnieniu wniosku dostałam potwierdzenie że wniosek został przyjęty. Kolejnego dnia przyszedł e-mail z informacją, że Wypłata Rekompensaty w Programie Ochrony Kupujących została zlecona i w rezultacie po 48 godzinach od wypełnienia formularza dostałam przelew na swoje konto bankowe.

Jestem pozytywnie zaskoczona nie tylko samym faktem, że Program Ochrony Kupujących Allegro działa, ale również tym, że działa tak szybko! Zawsze miałam poczucie że zakupy na Allegro są dość bezpieczne, ale po tej historii tylko utwierdziłam się w tym przekonaniu.

Macie podobne doświadczenia?

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

17 komentarzy do "Program Ochrony Kupujących Allegro. Moje doświadczenia"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Magda
Gość
Magda
10 marzec 2020 23:55

Dobrze że jest coś takiego. Ja jeszcze nie miałam okazji skorzystać.

Ewa
Gość
Ewa
11 marzec 2020 11:37

o, nie wiedziałam. Dobrze że jest coś takiego jak ochrona kupujących na allegro

Magdalena
Gość
Magdalena
11 marzec 2020 20:54

Ja myślałam że to coś z ochroną przed koronawirusem.

Emilia
Gość
Emilia
1 lipiec 2020 14:27

Ja niestety 5 lat temu chciałam skorzystać, tylko wtedy wymagali przesłania potwierdzenia zgłoszenia sprawy na policję. Za 60 zł po prosty nie chciało mi się tracić czasu i nerwów, bo to wcale nie gwarantowało zwrotu pieniędzy.

Hania
Gość
Hania
17 sierpień 2020 22:33

A nie bylo niezbędne zgloszenie na policji?

Przemek
Gość
Przemek
28 sierpień 2020 16:20

Julia teraz już nie trzeba składać zawiadomienia na Policję by uzyskać pieniądze z POK?
Wiem, że kiedyś to było niezbędne.
Pozdrawiam

Jola
Gość
Jola
21 październik 2020 21:44

Jestem w sytuacji gdzie dostałam produkt niezgodny z zamówieniem. Oczywiście kontakt ze sprzedającym się urwał. Słyszałam o ochronie kupującego, ale myślałam że trzeba najpierw zgłosić sprawę na policję.

Tomek
Gość
Tomek
20 styczeń 2021 11:21

Witam. No niestety w moim przypadku wypłata odszkodowania z tego programu przeciąga się już jakiś czas. 12 grudnia ubiegłego roku zakupiłem nowy flagowy telefon jednej z firm od osoby prywatnej, który okazał się niezgodny z opisem – udowodniłem to podczas dyskusji ze sprzedawcą. Nie będę wchodził w szczegóły ale ostatecznie odesłałem telefon na tzw reklamację, sprzedający mimo upływu 14 dni na jej rozpatrzenie nie wypowiedział się a Allegro nadal daje kolejny czas sprzedającemu na wypowiedzenie się. W korespondencji do mnie Allegro zapewnia mnie że nie stracę pieniędzy, jednak za czas i nerwy nikt mi nie zapłaci. Nie wiem od czego zależy ta wypłata ale gdyby była to mała kwota to bym już chyba odpuścił.

Marta
Gość
Marta
22 luty 2021 17:42

Ja skorzystałam z tego programu. Ale nie polecam :/ dostałam wezwanie do prokuratury jako świadek.Poniewaz allegro wytoczyło sprawę w sądzie nieuczciwemu sprzedawcy .Musiałam wydrukować wszystkie potwierdzenia zakupu, zwrotu pieniędzy. Gdyby nie to, że kara za niestawienie się w prokuraturze to 10 tys to w życiu bym nie poszła. Za dojazd muszę zapłacić z własnej kieszeni, tak samo jak wynajęcie opiekunki do dziecka na czas przesłuchania. Zwrot pieniędzy nie był wart moich nerwów

Ewa
Gość
Ewa
8 marzec 2021 21:42

Również dostałam wezwanie do prokuratury jako świadek po pół roku od zakupu. Sam zwrot środków szybko i sprawnie. Mój zakup był rzędu 500-600 zł ale przy mniejszych kwotach zdecydowanie szkoda zachodu i nerwów. Teraz muszę drukować wszystkie maile i potwierdzenia i zwalniać się z pracy na stawienie się w prokuraturze mimo, że ja jako tako w niczym nie zawiniłam. No może poza naiwnością, że można coś kupić po okazyjnej cenie.

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: