Nowa Kawa Tchibo Barista – moje smakowe wrażenia :)

Kilka dni temu byłam w sklepie Tchibo po świeżo mieloną kawę.

Podoba mi się, że wybór kaw w Tchibo jest dość duży i można na miejscu zmielić ziarna na taką grubość, jaka będzie odpowiednia dla ulubionego sposobu parzenia. A moim ulubionym sposobem parzenia jest ekspres ciśnieniowy – nie na kapsułki :)

julioblog.pl-blog-julii-kawa-tchibo-privat-kaffee-Tchibo-Barista-Espresso-100-procent-arabica-kawa-mielona-na-miejscu

Kawa Tchibo Privat Kaffee Barista Espresso – 100% Arabica mielona na miejscu w sklepie Tchibo

Tym razem zdecydowałam się na kawę Tchibo Barista, która występuje w dwóch wariantach: Tchibo Barista Caffe Crema o łagodnym smaku, oraz Tchibo Barista Espresso o bogatym aromacie – 100% Arabica.

Może się domyślacie, że wybrałam tę drugą. Zwłaszcza kiedy dowiedziałam się od baristy, że to właśnie ta kawa jest parzona w kawiarni Tchibo na miejscu. Wiedziałam, że musi być świetna! Nie twierdzę, że Tchibo Barista Caffe Crema będzie niesmaczna, ale nie lubię łagodnego smaku kawy, który kojarzy mi się z kawą która po prostu zwietrzała i jest bez smaku.

Muszę powiedzieć, że Tchibo Barista Espresso to – jak dotąd – najlepsza kawa Tchibo jaką piłam. Ma bardzo bogaty, intensywny i długotrwały aromat. Nie jest prawie wcale kwaśna, a do tego niezbyt gorzka. Mocno się parzy (ja lubię mocną) i daje niezłego kopa :) Tchibo Barista Espresso nie zszokuje Wam może dużą ilością pianki, ale to zależy w pewnym stopniu od Waszego sposobu parzenia, a TAKI aromat zdecydowanie to rekompensuje. Moim zdaniem – kawa Tchibo Barista Espresso jest doskonała i zdecydowanie Wam polecam!

julioblog.pl-blog-julii-kawa-tchibo-privat-kaffee-Tchibo-Barista-Espresso-100-procent-arabica-kawa-mielona-na-miejscu-podawana-w-kawiarniach-tchibo-polecam

Kawa Tchibo Privat Kaffee Barista Espresso – 100% Arabica mielona na miejscu w sklepie Tchibo

Tchibo Barista Espresso to zupełnie nowa propozycja i odpowiedź na coraz bardziej wymagających klientów. Kawę pali się przy użyciu tradycyjnych bębnowych maszyn prażalniczych jak przed 100 laty. Dzięki temu kawa zachowuje wspaniały tradycyjny aromat, smak i niepowtarzalny charakter. Do produkcji używane są jedynie ziarna arabiki. Kawa charakteryzuje się silnym zrównoważonym smakiem o wyraźnej nucie orzechowej. Kawa zachowuje długotrwały aromat i pozwala się nam cieszyć zawsze udaną i pyszną kawą.

Jak to jednak ze znakomitymi rzeczami bywa – cena jednak nie rozpieszcza i zdaje się że jest to najdroższa kawa w Tchibo. Cena za kg to: 135,60zł, ale… i tak uważa,, że warto 😀

A Wy – co myślicie o kawach w Tchibo?

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

9 komentarzy do "Nowa Kawa Tchibo Barista – moje smakowe wrażenia :)"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
kolorowa
Gość
kolorowa
21 czerwca 2015 15:53

Kocham kawę <3 dzień bez kawy to dzień stracony!

Maniusia
Gość
Maniusia
10 lipca 2015 17:51

Kawa jest zdrowa, ale z umiarem. Poza tym lubię stosować na swoje ciało peeling z fusów, działa na prawdę cuda!

Anusia
Gość
Anusia
4 sierpnia 2015 22:55

Jeżeli chodzi o kawę to jak chyba każdy ją uwielbiam ^^ Ale osobiście wolę taką z „kapsułek” z automatu :) wygodniej i jest naprawdę pyszna. Jeżeli chodzi o kawiarnię to osobiście uwielbiam Columbusa 😉

Ann
Gość
Ann
30 października 2015 22:24

Ta kawa jest wyborna. Wg mnie najlepsza że wszystkich w Tchibo. Często piję ją na barze i kupuję do domu. Jest już 22 a chętnie bym sobie zaparzyła. To się nazywa nałóg 😉

adrs
Gość
adrs
25 lutego 2016 22:36

Świeżo mielona tzn zmielona jakąś minutę przed ekstrakcją. Bo po godzinie jak wróci się z takim workiem zmielonym pod espreso do domu to już nie jest świeżo mielona kawa.

Paweł
Gość
Paweł
25 sierpnia 2016 13:01

Trzeba kupować na allegro. :)

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: