Płyn do soczewek EYEYE All in One Barnaux – jak u mnie działa?

Odkąd noszę miesięczne soczewki kontaktowe testuję różne płyny do ich dezynfekcji. Dziś napiszę Wam jak sprawdził się u mnie płyn EYEYE All in One Barnaux z prowitaminą B5.

Płyn EYEYE All in One Barnaux to jeden z tańszych płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych. Opakowanie 360ml kosztuje niecałe 30zł, a więc mniej w porównaniu do mojego faworyta – płynu Biotrue BAUSH + LOMB, za który płacimy ok 40zł (za taką samą pojemność).

EYEYE All in One Barnaux kupiłam o jednak raczej z ciekawości niż z oszczędności. Przy cenie jaką muszę płacić za moje soczewki toryczne (Soczewki dla astygmatyków: porównanie dwóch dostępnych wersji) koszt płynu nie jest dużym wydatkiem. Płyn All in One Barnaux dzięki zawartości prowitaminy B5 ma wspomagać samoregeneracyjne właściwości rogówki podczas noszenia soczewek kontaktowych. Byłam ciekawa czy to działa.

Płyn-do-soczewek-kontaktowych-miękkich-EYEYE-All-in-One-Barnaux-NO-RUB-z-prowitaminą-B5-wspomagający-samoregeneracyjne-właściwośći-rogówki-informacje-od-producenta-JulioBlog

Preparat do dezynfekcji soczewek kontaktowych miękkich EYEYE All in One Barnaux NO RUB, 100ml, oraz 360ml

EYEYE All in One jest pierwszym preparatem gwarantującym pełną ochronę soczewek i oka stosowanym do wszystkich typów soczewek. EYEYE All in One czyści, usuwa osady białka, służy do płukania i dezynfekcji, przechowywania, nawilża i ułatwia zakładania soczewek kontaktowych. Pielęgnuje oko. Wszystko w jednym produkcie. Ze względu na unikalny skład zawierający prowitaminę B5 płyn EYEYE All in One odżywia, chroni i wspomaga samoregeneracyjne właściwości rogówki podczas noszenia soczewek. Utrzymuje również ich wilgotność. W ten sposób codzienne noszenie soczewek kontaktowych staje się łatwe i przyjemne.

Krótko mówiąc: codzienna pielęgnacja oczu oraz zdrowe i higieniczne stosowanie soczewek kontaktowych przy optymalnym komforcie noszenia.

EYEYE-All-in-One-Barnaux-NO-RUB-z-prowitaminą-B5-Płyn-do-soczewek-kontaktowych-miękkich-wspomaga-rogówkę-duże-opakowanie-360ml-JulioBlog.pl-blog-Julii-informacje-działanie

Preparat do dezynfekcji soczewek kontaktowych miękkich EYEYE All in One Barnaux NO RUB, butelka 360ml.

Czyszczenie…
EYEYE All in One to pierwszy płyn wielofunkcyjny, który został stworzony specjalnie po to, by połączyć łagodne, choć jednocześnie gruntowne czyszczenie soczewek z doskonałą pielęgnacją oczu:

  • czyszczenie i dezynfekcja w ciągu 4 godzin,
  • usuwanie uporczywego osadu białkowego,
  • powolne uwalnianie prowitaminy B5 z soczewki w celu wzmocnienia zdrowej rogówki.

Dobre wyczyszczenie soczewki polega jednak nie tylko na codziennym usuwaniu zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Ważne jest również, by stan fizyczny rogówki, tworzącej zewnętrzną warstwę oka, był dobry. Zdrowa rogówka jest podstawą udanego noszenia soczewek kontaktowych przez dłuższy okres.

…i pielęgnacja oczu
Między innymi z powodu niezbyt higienicznego obchodzenia się z soczewkami, zanieczyszczenia powietrza, klimatyzacji lub wrażliwości samego oka, stan rogówki może ulec pogorszeniu. Osoba nosząca soczewki kontaktowe odczuwa to jako uczucie suchości lub podrażnione oczy. EYEYE All in One z prowitaminą B5 posiada niezwykłe właściwości:

  • prowitamina B5 odżywia, pielęgnuje i chroni rogówkę,
  • prowitamina B5 wspomaga i dba o zdolności uszkodzonych komórek nabłonkowych rogówki do samo odbudowy.
EYEYE-All-in-One-Barnaux-NO-RUB-z-prowitaminą-B5-Płyn-do-soczewek-kontaktowych-miękkich-wspomaga-rogówkę-małe-opakowanie-100ml-JulioBlog.pl-blog-Julii-działanie-opinia-recenzja
Preparat do dezynfekcji soczewek kontaktowych miękkich EYEYE All in One Barnaux NO RUB, 100ml

Na czym polega Eye Responsive Care System?

  • podczas czyszczenia prowitamina B5 zostaje w nocy wchłonięta przez soczewkę,
  • rano, po włożeniu soczewek do oczu, prowitamina B5 zostaje powoli uwalniana podczas tzw. „slow-release”,
  • prowitamina B5 zostaje wchłonięta przez oko jedynie wtedy, gdy jest potrzebna rogówce. Więc nigdy za dużo ani za mało!
  • jest to od 4 do 6 razy skuteczniejsze od pojedynczego stosowania kropel.

Niezależne badania okulistyczne już wcześniej wykazały, że prowitamina B5 wspomaga i chroni zdolności rogówki do samo odbudowy. Prowitamina B5 jest substancją naturalną występującą w ludzkim ciele.

EYEYE-All-in-One-Barnaux-NO-RUB-z-prowitaminą-B5-Płyn-do-soczewek-kontaktowych-miękkich-wspomaga-rogówkę-duże-opakowanie-360ml-JulioBlog.pl-blog-Julii-jak-się-sprawdził-czy-działa

Preparat do dezynfekcji soczewek kontaktowych miękkich EYEYE All in One Barnaux NO RUB, 360ml

MOIM ZDANIEM….

EYEYE All in One Barnaux z prowitaminą B5 jest całkiem przeciętny. Fakt, że podczas jego stosowania nie zdarzyła mi się żadna infekcja oczu, ale – na szczeście i odpukać – przy innych płynach również nie. Dlatego poziom oczyszczenia mogę uznać za satysfakcjonujący, choć nie badałam swoich socewek pod mikroskopem :) Tak samo nie wiem, czy rogówka moich oczu faktycznie jest zregenerowana. Ciężko jest to sprawdzić…

Jeśli chodzi o wady płynu EYEYE All in One Barnaux to dostrzegam dwie – dla mnie bardzo istotne.

Po pierwsze niestety już po kilku godzinach noszenia soczewek (moje są silikonowo-hydrożelowe) czuję, że mam nieco suche oczy. Nie mega przesuszone, abym czuła piasek pod powiekami i marzyła tylko o zdjęciu soczewek lub użyciu kropli. Mimo to czuję soczewki i nie odczuwam pełnego komfortu.

EYEYE-All-in-One-Barnaux-płyn-do-soczewek-kontaktowych-z-prowitaminą-B5-wspomaga-samoregeneracyjne-właściwośći-rogówki-podczas-noszenia-soczewek-100ml-360ml-opakowanie

Preparat do dezynfekcji soczewek kontaktowych miękkich EYEYE All in One Barnaux NO RUB, 100ml, oraz 360ml i pojemnik na soczewki.

Po drugie, podczas używania płynu All in One Barnaux mam wrażenie, że moje soczewki stają się bardziej kleiste i trudno się je zdejmuje. Tak, jakby soczewki przysysały się do oka, co – mówiąc szczerze – zestresowało mnie.

Kiedyś czytałam o osobie, która przekroczyła termin noszenia miesięcznych soczewek, które przykleiły się do oka tak, że konieczny był szpital. Dlatego przy pierwszym zdejmowaniu soczewek moczonych w płynie EYEYE All in One Barnaux, które ciężko była zdjąć, naprawdę się zdenerwowałam. Oczywiście nie muszę chyba mówić, że moje soczewki były świeże. Nigdy nie przekraczam terminu.

EYEYE-All-in-One-Barnaux-NO-RUB-z-prowitaminą-B5-Płyn-do-soczewek-kontaktowych-miękkich-informacje-składniki-skład-preparatu-do-czyszczenia-dezynfekcji-soczewek-co-w-nim-jest

Preparat do dezynfekcji soczewek kontaktowych miękkich EYEYE All in One Barnaux NO RUB, butelka 360ml, pojemnik na soczewki kontaktowe oraz polska ulotka z informacjami dotyczącymi stosowania oraz składu produktu.

Podsumowując – płyn EYEYE All in One Barnaux z prowitaminą B5 nie daje mi pełnego komfortu nawilżenia oczu podczas noszenia soczewek kontaktowych, oraz przy zdejmowaniu. Z tego powodu więcej go nie kupię. Z przyjemnością wrócę do wielofunkcyjnego płynu do soczewek miękkich Biotrue BAUSH + LOMB.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Twoje zdanie się liczy! Komentuj śmiało :)

21 komentarzy do "Płyn do soczewek EYEYE All in One Barnaux – jak u mnie działa?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Rose
Gość
Rose
3 lipca 2016 20:11

Fajnie że znowu wróciłaś do recenzowania płynów. Ja jestem wierna płynowi Biotrue bo nie czuję po nim soczewek. Ten widziałam chyba na jakiejś promocji ale wychodzi na to że to dobrze że się nie skusiłam.

Irena
Gość
Irena
3 lipca 2016 20:50

U mnie dobrze spisują się płyny z Alcon. Najbardziej lubię pure moist z serii optifree. Super nawilża i nie jest taki drogi więc Ci polecam.

Aga.
Gość
Aga.
3 lipca 2016 21:37

A próbowałaś Eyeye MonoSept? Mam problemy z suchością oczu. To najlepszy płyn jaki miałam.

agata
Gość
agata
4 lipca 2016 13:10

Jak dobrze, że nie muszę nosić soczewek, ani okularów. Ale nie mam też nic do ludzi, którzy mają zepsuty wzrok 😉

Nata
Gość
Nata
4 lipca 2016 18:05

O jak miło! Też noszę soczewki, tylko różnica jest taka, że niektóre płyny dla mnie wydają się być takie drogie… Dlatego próbuję różne które akurat uda się kupić w fajnej promocji. Na szczęście jeszcze nie trafiłam na bubla.

adasia
Gość
adasia
5 lipca 2016 19:34

Moje oczy są bardzo wrażliwe – myślisz, że ten płyn by się spisał? Nie chce, żeby coś mnie szczypało w oczy.

dicoflor
Gość
dicoflor
7 lipca 2016 13:48

Powiem szczerze, że mi, jako użytkownikowi soczewek ciężko jest znaleźć coś, co odpowiednio nawilży moje oczy..

micka
Gość
micka
8 lipca 2016 17:15

Jula, a nie myślałaś o tym, żeby nosić okulary? To o wiele tańsze rozwiązanie 😉

agawa
Gość
agawa
9 lipca 2016 19:27

A ja nie jestem zadowolona z płynu EYEYE All in One Barnaux. Na rynku jest o wiele więcej lepszych płynów – aczkolwiek to jest tylko moje zdanie 😉

StejSy
Gość
StejSy
17 lipca 2016 19:31

Moja koleżanka też wiem, że miała długo problem z dobraniem odpowiedniego płynu, cały czas szuka więc polecę jej te artykuły na Twoim blogu aby wiedziała czego unikać a na co warto zwrócić uwagę :)

wpDiscuz
  • AKTUALNIE NAJPOPULARNIEJSZE WPISY JulioBlog.pl: